DELİORMAN'DAN KISA HABERLERCuma, 10 Aralık 2010

DELİORMAN'DAN KISA HABERLER Başbakan Borisov programında değişiklik yaptı

Geçtiğimiz günlerde Başbakan'ın Şumen ziyaretini duyurmuştuk. Yeni edinilen bilgilere göre Borisov'un programında yer alan Şumen merkezindeki gezisini ve Şumen Oteli'ndeki kokteyli iptal edildiği öğrenildi. Başbakan Borisov sadece "Karlsberg- Bulgaria" lojistik merkezinin açılışı ile Endustriel Park'ın inşaatının startını verecek. Programındaki değişiklerin nedeni olarak Basbakan'ın yoğunluğu gösteriliyor.


Şumen'de şiddetli rüzgar

Akşam saatlerinde esmeye başlayan şiddetli rüzgar Şumen sakinlerine zor anlar yaşattı. Şiddetli rüzgar Kaufland yolundaki trafik ışıklarını devirdi. Şehrin birçok noktasında kırılmış ağaç dalları bulunuyor. Şumen'in "Trakya" semtindeki bazı evlerin ısı yalıtımlarının yerinden söküldüğü bildirildi. "Fikosota" fabrikası gece saat 2:00 ‘ den sabah saatlerine kadar elektrik kesintisi yaşadı. Sabah rüzgarın kesilmesi ile her şey normale döndü.

Şumen'deki hayvanat bahçesi kapatılıyor

Yapılan açıklamada "Köşkyovete" Hayvanat bahçesinin kapatılacağı bildirildi. Bunun nedeninin de gerekli olan lisansa sahip olmadığı açıklandı. Çevre Bakanı Nona Karacova'nın emri ve talimatı üzere yakın bir tarihte kapatma işlemlerinin başlayacağı öğrenildi. İşlemlerin gelecek yılın Ocak ayında başlayacağı sızan bilgiler arasında. İşlemlerin tamamlanmasının ardından orada bulunan hayvanların daha iyi şartlarda barınabilmeleri için başka bir yere taşınacakları öğrenildi. Şu anda hayvanat bahçesi 14 çeşit hayvanı barındırıyor.

Dikkat! Grip

Şumen bölgesi bir grip salgını ile yine karşı karşıya. Alınan bilgilere göre 29 Kasım - 5 Aralık tarihleri arası 118 kişinin gribe yakalandı. Bilindiği üzere geçen yıl ülke genelinde yaygınlaşan grip nedeniyle bir süre okullar tatil edilmişti. Bu sene bunun tekrarlanmaması için uzmanlar uyarıda bulunuyor. Gripten korunmak için temizliğe dikkat edilmesi, beslenme konusuna hassasiyet gösterilmesi ve grip olan kimselerden olabildiğince uzak durulması uyarısı yapıldı.


DİĞER HABERLER