Devin'de müzik festivaliPazartesi, 27 Ağustos 2012

Devin'de müzik festivaliBulgaristan START vakfının organize ettiği, Devin Belediyesi, Bulgaristan Ulusal Televizyonu, Kültür Bakanlığı ve birçok kuruluşun katkıları ile gerçekleşen 6. Uluslararası "Ruhun Yüceliği" Müzik Festivali birçok engelli genç ve çocuğu bir araya getirdi. Gençler birbirleri ile kaynaştılar. Unutulmayacak arkadaşlıkların temelleri atıldı. Müzik tüm engelleri aştı.

İzmir Bal-Göç olarak desteklediğimiz proje kapsamında derneğin katkıları ile bu yıl ikinci kez bu festivale katıldık. Geçen yılki festivale grup olarak katılan gençlerimiz Jüri Özel Ödülü alarak döndüler. Bu yıl bireysel olarak yarışan Ümran Sevinç, Eyüp Sultan Aylar, Ezgi Çaylan ve Yahya Aydın İşler çok güzel bir performans sergilediler. Eyüp, kavalı ile Bulgar ezgileri seslendirdi ve devinlilerin gönlünü alarak Belediye Özel Ödülüne layık görüldü. Hediyesi de çok ilginç bir şekilde sunuldu. Belediye Başkanının anonsu ile sahneye gayda çalarak giren adam bir Rodop ezgisi çalarak gaydayı Eyüp'e hediye etti. Bu yıl kaval ile yarışmaya katılan Eyüp'ten gelecek yıl bu gayda ile katılmasını temenni ettiler. Sıra dereceye girenlere gelince heyecan doruğa ulaştı. Ümran yarışma üçüncüsü oldu ve hediyesini Prof. Atanas Atanasov'dan aldı. Gelecek yılki yarışmaya misafir sanatçı olarak davet edildi.

Engelli gençlerimize yönelik çalışmaların devamını diliyoruz. İzmir'de de benzer bir organizasyonun yapılmasını temenni ediyoruz.

Festivalin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese, başta Vakıf Başkanı Stefka Djoneva'ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER