Devlet, Kırcaali Belediyesine köpek barınağı kurmak için arazi devredecekCuma, 24 Eylül 2021

Devlet, Kırcaali Belediyesine köpek barınağı kurmak için arazi devredecek

Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığından yapılan açıklamada Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Violeta Komitova'nın bugün (24.09.2021) Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis ile görüşme gerçekleştirdiği bildirildi. Görüşmede bakanlığın, devlet mülkiyetinde bulunan bir arazinin Kırcaali Belediyesine devredilmesi için gerekli prosedürü yürüteceği anlaşıldı. Kırcaali Belediyesi, söz konusu araziye ildeki yedi ilçeye hizmet verecek olan sokak köpekleri için bir barınak kurmayı planlıyor.

Bakan, “Taslak karar kısa süre içinde görüşülmek üzere Bakanlar Kuruluna sunulacak” diye kaydetti.

Dr. Müh. Azis, “Bu sorunu çözmek için iyi işleyen modellere ihtiyacımız var. Amacımız bir tane böyle bir model oluşturmaktır” dedi. Hem Bakan Komitova hem de Belediye Başkanı Dr. Müh. Azis, devletin Bulgaristan'daki bölgelerin dengeli gelişimine odaklanması gerektiği görüşü etrafında birleştiler. Bunun gerçekleşmesi için de sanayi yatırım bölgeleri oluşturulmasının çok önemli olduğunu belirttiler.

Komitova, Dr. Müh. Azis'e Bakanlığın 2021-2027 programlama dönemine ilişkin hazırlıklarla bağlantılı olarak yerel yönetimler ve bölgesel kalkınma konseyleri ile bölgesel toplantılar düzenlemeye yönelik yaklaşmakta olan bir girişimde bulunacağını açıkladı. Bu toplantılarda yeni operasyonel programda değişen gereksinimler tartışılacak. Amaç, projelerin bir an önce hayata geçirilebilmesi için iyi hazırlıklar yapmaktır. Dr. Müh. Azis, bölgesel toplantı yapma fikrini güçlü bir şekilde destekleyerek bunun ayrı ayrı belediye başkanlarına çok yardımcı olacağını söyledi.


DİĞER HABERLER