Devlet, Kırcaali'deki Arena Arda Stadı'nı aydınlatma projesini finanse edecekCuma, 23 Ağustos 2019

Devlet, Kırcaali'deki Arena Arda Stadı'nı aydınlatma projesini finanse edecek  Başbakan Boyko Borisov, bugün Kırcaali'de Arda 1924 Profesyonel Futbol Kulübü'ne ait Arena Arda Stadı'nda iyileştirme yapılmasına yönelik projeyi hazırlayan mimarlarla çalışma toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Gençlik ve Spor Bakanı Krasen Kralev ve Maliye Bakanı Vladislav Goranov, Kırcaali Valisi Nikola Çanev, Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı Müh. Katya Mitovska ve Arda 1924 Profesyonel Futbol Kulübü yönetimi de hazır bulundular.

Vali Çanev, toplantıdan sonra basına yaptığı açıklamada, "Arkadaşlar, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'un Kırcaali ziyaretinden sonra Arda 1924 Profesyonel Futbol Kulübü'ne ait Arena Arda Stadı'na aydınlatma sistemi kurulması için kaynak sağlanacağını bildirmekten mutluluk duyuyorum" diye bildirdi.

Çanev, şunları kaydetti: "Başbakan Borisov'un, Meclis Başkanı Tsveta Karayançeva'nın, Gençlik ve Spor Bakanı Krasen Kralev'in ve Maliye Bakanı Vladislav Goranov'un çabaları sayesinde taraftarlarının sabırla beklediği Arda 1924 Profesyonel Futbol Kulübü takımının, yeni sezonda Birinci Lig'de ev sahipliği yapacağı maçları kendi Arena Arda Stadı'nda oynayabilmesi için aydınlatma ve ilgili altyapı inşaatına ilişkin projeye finansman sağlanacak. Kaynaklar, mümkün olan en kısa sürede hükümet kararıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesine tahsis edilecek. Devlet bir kez daha Kırcaali sakinlerinin arkasında durdu ve yerel sorunları çözme isteği gösterdi".

Başbakan, yenilenen Arena Arda Stadı ziyaretini Facebook hesabı üzerinden canlı yayınladı.

Stadın girişinde Arda takımının bir grup taraftarı Başbakan Borisov'u alkışlarla karşıladı. Onlar kendisini, "Günaydın Sayın Şef" sözleriyle selamladılar.

Taraftarlar, kendileriyle Arda Futbol Kulübü'nün logosu bulunan bir tişört hediye ettiler.

Daha sonra Borisov, Kralev ve Goranov, Arda 1924 Profesyonel Futbol Kulübü yönetimi ve Arena Arda Stadı'nda iyileştirme yapılmasına yönelik projeyi hazırlayan mimarlarla görüşme gerçekleştirdiler.

Bu toplantı, proje maliyetleri maksimum azaltılarak Arda 1924 Profesyonel Futbol Kulübü'ne diğer tüm Birinci Lig kulüplerine sağlanan seviyede finansman sağlanmasına yönelik adil bir karar alınmasını amaçlıyor.

Başbakan, projeleri gözden geçirdikten sonra aydınlatma ve otopark ile ilgili fikirlerini paylaştı.

Borisov, "Arda 1924 Profesyonel Futbol Kulübü takımının, yeni sezonda Birinci Lig'de ev sahipliği yapacağı maçları kendi Arena Arda Stadı'nda oynayabilmesine yardımcı olmamız için çarşamba gününe kadar projenin tam olarak hesaplanmış maliyetinin bildirilmesini umuyorum" dedi.

Eğer bir hatırlatma yapacak olursak, Başbakan temmuz ayının başında kulüp yönetimi ile gerçekleştirdiği görüşmede kulübün finanse edilmesi konusunda adil bir çözüm bulma sözü verdi.

Kulübün taraftarları, Borisov'a minnettarlığını ifade etmek için özel olarak hazırladıkları bir bildiri okudular.


DİĞER HABERLER