Dıga Engelli Çocuklar Günlük Merkezi'nin 10.kuruluş yılı etkinliği yapıldıPerşembe, 28 Haziran 2018

Dıga Engelli Çocuklar Günlük Merkezi'nin 10.kuruluş yılı etkinliği yapıldıMomçilgrad (Mestanlı) Dıga Engelli Çocuklar Günlük Merkezi'nin kuruluşunun 10.yılı renkli bir programla kutlandı. Sosyal kurum, her gün 3 ile 18 yaş arasında 24 çocuk tarafından ziyaret edilmektedir. Kutlama etkinliğine katılan resmi konuklar arasında Momçilgrad (Mestanlı) Meclis Başkanı Ömer Hüseyin, Belediye Genel Sekreteri Bahattin Ahmedov, Belediye Başkan yardımcıları Sevdalin Ognyanov ve Mehmet Mehmet, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve başka konuklar yer aldı.

Dıga Engelli Çocuklar Günlük Merkezi Müdürü Vanya Petrova, kurumun nasıl kurulduğunu hatırlatarak, engelli çocukların adaptasyon ve sosyalleşmesindeki rolünü vurguladı. Petrova, yıllardır sosyal kurumu her zaman destekleyen Momçilgrad Belediyesi, Oyuncak Ayı Vakfı, Bulgaristan Kızılhaç Örgütü (BÇK) Gençlik Kolları gönüllüleri, Momçilgrad Rodopi Masa Tenisi Kulübü ve Technopolis Mağazası'na şükranlarını sundu.

Belediye Genel Sekreteri Bahattin Ahmedov, "Dıga Engelli Çocuklar Günlük Merkezi, Momçilgrad Belediyesi'nin ilçe sakinlerine yönelik sosyal işlevlerini yerine getirdiği kurumlardan birisidir" diye kaydetti.

Protokol konuşmalardan sonra Merkezi ziyaret eden çocuklar, birçok dans ve şiir sunumunun yanı sıra skeç gösterileri yaptılar.

Etkinliğin sonunda Vanya Petrova, merkezin ortaklarına birer teşekkür belgesi sundu.

Dıga Engelli Çocuklar Günlük Merkezi'nin 10.kuruluş yılı etkinliği, özel yapılan pastanın kesimi ve davetlilere ikramıyla sona erdi.


DİĞER HABERLER