Dört şirket, Bulgaristan'da 245 kişiye istihdam sağlayacakPerşembe, 20 Temmuz 2017

Dört şirket, Bulgaristan'da 245 kişiye istihdam sağlayacak Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov, resmi bir törenle iki şirkete A Sınıf Yatırım Sertifikası, başka bir iki şirkete de B Sınıf Yatırım Sertifikası verdi. Dört şirket, faaliyetini genişletmek için 22 964 000 leva yatırım yapacak. Şirketlerin yatırım projeleriyle 245 iş pozisyonu açılacak.

Söz konusu LS Tubs Şirketi, INTRAMA PROTEC Şirketi, Teklas-Bulgaria Şirketi ve Astown Commerce Bulgaria Şirketi'dir.
LS Tubs Şirketi, merkezi Gabrovo şehrinde bulunan 2016 yılının sonunda kaydını yaptıran anonim bir şirkettir. Bu anonim şirkette hisse payı olan STS Pak Holding Bulgar şirketidir, diğeri Lagenen Tuboplast Şirketi ise İsrailli şirkettir. LS Tubs Şirketi, ambalaj ürünleri üretimi ve satışı yapıyor ve yeni ambalaj ürünleri geliştiriyor. Gabrovo'da 10 847 000 leva yatırım yapacak olan şirket, makine teçhizatı satın alacak. 2017 ve 2018 yıllarında iki tane otomatik üretim hattının devreye sokulması planlanıyor. Bu yeni makinelerde çalışacak 68 kişi işe alınacak. Onlar İsrail'de eğitim görecekler.

Teklas-Bulgaria Şirketi, Krumovgrad (Koşukavak) kasabasında yeni bir fabrika kurmak için 4 502 000 leva yatırım yapacak. Yatırım projesinin gerçekleştirilmesiyle 120 iş pozisyonu açılacak, bundan başka şirketin 160 çalışanının iş sözleşmeleri yenilenecek. Böylece şirketin toplam çalışanı sayısı 280 ile 300 arasındaki bir rakama ulaşacak.

Merkezi Kırcaali şehrinde olan Teklas-Bulgaria Şirketi, otomobillerin soğutma, ısıtma ve fren sistemleri için kauçuk bileşikleri üretiyor. Şirket bununla birlikte Avrupa ve dünya otomotiv endüstrisi için plastik boru üretimi yapıyor.
Sınıf Yatırım Sertifikası verilen INTRAMA PROTEC Şirketi, 2003 yılında Dobriç (Hacıoğlu Pazarcık) şehrinde kuruldu. Ana şirket, Almanya şirketi IntramA Services GmbH'tir. INTRAMA PROTEC Şirketi, maddi duran varlıkların edinimi için 7 213 000 leva yatırım yapacak. Şirket, 29 yeni eleman alacak.

Astown Commerce Bulgaria, Varna'da 1 Nisan 2016 tarihinde kurulan bir şirkettir. Şirketin ana faaliyeti yazılım geliştirmektir. Şirket yöneticileri Ukraynalı olan Dmytro Golovatskiy ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı olan Ilya Vinogradski'dir. Şirketin tek hissedarı ABD merkezli Astound Holding Corporation'dır. Şirket bilişim teknolojileri uzmanlarından oluşan ekibini genişletmek için 402 000 leva yatırım yapacak. Bunun için 28 iş pozisyonu açacak.


DİĞER HABERLER