Dünya Günü "Kırcaali: Temiz ve Güzel" Kampanyası Hız KazandıPerşembe, 19 Nisan 2012

Dünya Günü 22 Nisan Dünya Gününü Kırcaali Belediyesi birçok faaliyet ve etkinlikle kutlayacak. Bu yıl da kampanya "Kırcaali: Temiz ve Güzel" başlığı altında gerçekleştirilecek. İlk faaliyet daha Mart ayı sonunda gerçekleştirildi, "Obedinenie" Okuma Evi çevre koruma kulübü ve Çocuk Merkezi Çocuk ve Gençler Meclisi temsilcileri balıkçıl kuşu kolonisinin bulunduğu bölgeyi temizledi.

Kırcaali belediyesi şirketlere, muhtarlara ve okul müdürlerine yasa dışı çöplükleri, anıtların çevresini, yerleşim merkezlerinin giriş ve çıkışlarını ve kamuya açık alanları temizleme çağrısında bulunan mektuplar gönderdi. 20 Nisan, Cuma "Dünya - Evimiz" başlığı altında öğrencilerin çevre koruma eğitimi hakkında iyi uygulamaların paylaşılacağı çalıştay ve 7. - 12. sınıflar öğrencileri arasında çiçek düzenleme yarışması gerçekleştirilecek.

21 Nisan /Cumartesi/ gününde ise "Kırcaali: Temiz ve Güzel" kampanyasında en çok emeği geçenlere ödül de verilecek olan kutlama programı gerçekleştirilecek. Program tiyatronun önünde öğleden önce yapılacak. Cumartesi günü daha Kırcaali bisiklet turu da yapılacak, tur saat 10.00'da başlayacak.

Kırcaali Belediye Yönetimi tüm vatandaşları evlerinin çevresini temizleyerek kampanyaya katılmalarını davet ediyor.


DİĞER HABERLER