Dünya Mestanlılar Buluşması kapanış konserine yaklaşık 15 000 kişi katıldıSalı, 02 Ağustos 2022

Dünya Mestanlılar Buluşması kapanış konserine yaklaşık 15 000 kişi katıldı

Mestanlı Daima Kallbimde Dünya Mestanlılar Buluşması kapanış konserine yaklaşık 15 000 kişi katıldı. Sanatçıların performanslarını izlemeye gelen şehir sakinleri ve misafirler stadyumu hınça hınç doldurdu. İlk sahneye çıkan Stara Zagora (Eski Zağra) şehrinden Rüzgarın Dansı Çağdaş Sanat Topluluğu izleyicilerin ruh halini keskin bir şekilde yükseltti. Ondan sonra pop folk şarkıcısı Nedji Zakirov sahne aldı.

Ardından konser programının resmi konukları birer selamlama konuşması yaptılar. Sahneye Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, eski Halk Meclisi Başkan Yardımcısı Mukaddes Nalbant, eski HÖH Milletvekili Adlen Şevket, HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat, Bursa Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Öztürk, Yunanistan’dan kardeş şehir Yassıköy (İasmos) Belediye Başkanı Önder Mümin, Bursa Rumeli Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı İbrahim Toprak ve Türkiye’den kardeş şehir Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Aksu çıktılar.

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim, kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, “Momçilgrad sadece bir harf kombinasyonu değildir. Momçilgrad, çocukluk anılarına, ömür boyu süren dostluklara, aile ve sevdiğiniz insanlara olan sevginin vücut bulmuş halidir. Bir şehrin ne kadar büyük olduğu değil, nasıl bir enerji taşıdığı ve ne kadar mutluluk barındırabileceği önemlidir. Momçilgrad insanlara enerji ve güç aşılar. O, canlı bir organizma ve bu eşsiz mikro iklim için her gün kendinden bir parça veren herkes sayesinde yaşıyor. Burayı daha keyifli, daha misafirperver ve daha kozmopolit yapan herkesin önünde saygıyla eğiliyorum. İnsanlar bir şehrin kalbi ve ruhudur” diye kaydetti. Belediye Başkanı, ilçenin her sakinine karşı büyük bir sorumluluğu olduğunu ve bunun daha iyi bir gelecek adına çözülen her sorunda, engelleri ve zorlukları aşmada hissedildiğini sözlerine ekledi.

Dr. Müh. Azis, selamlama konuşmasında, "Beyaz leylek vatansever olarak bilinir. Küçük yuvasına dönmek için her yıl on binlerce kilometre yol kat eder. Momçilgrad halkı, Kırcaali halkı, bugün burada olan hepimiz, yola çıktığımız yuvaya dönmek için on binlerce kilometre yol kat etmemizi durduracak hiçbir gücün olmadığını demekten kendimizi alıkoyamayız” dedi.

Selamlama konuşmalarından sonra sahneye sevilen şarkılarıyla seyircileri coşturan Türkiye’nin ünlü şarkıcısı Gülben Ergen çıktı. Bir saatten fazla bir süre boyunca binlerce kişi şarkıcıyla birlikte şarkı söylediler.

Program, lazer gösterisi ile sona erdi. Stadyumda havalanan 100 drone farklı figürler oluşturdu. Mestanlı Daima Kallbimde Dünya Mestanlılar Buluşması’nın sonunda Momçilgrad'ın adı gökyüzüne yazıldı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER