DÜNYA SARIŞINLARI SOFYA'DA BULUŞUYORPerşembe, 14 Ekim 2010

DÜNYA SARIŞINLARI SOFYA'DA BULUŞUYORDünya sarışınlarını bir araya getirecek Uluslararası Sarışınlar Kurultayı'nın, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenleneceği açıklandı. Birlik başkanı Olga Uskova, "Sarışın tanımı bir saç rengi değil bir ruh halidir" diye konuşarak herkesi şaşırttı.


Bulgaristan Devlet Haber Ajansı (BTA) Basın Merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan "Uluslararası Sarışınlar Birliği" Başkanı Olga Uskova, Sofya'da 21-24 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek kurultayda Bulgaristan, Rusya, Makedonya, Kosova, Romanya, Belarus ve Litvanya'nın yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden toplam 150 sarışın delegenin hazır bulunacağını bildirdi.

Sarışınların ciddiye alınması gerektiğini savunan Uskova, "Sarışın tanımı bir saç rengi değil, bir ruh halidir" dedi.

"Sağduyu dünyayı kurtaracak" sloganı altında 21 Ekimde açılacak kurultayda, toplumda kadınların konumunun iyileştirilmesine ilişkin stratejiler ele alınacak ve 2011-2012 dönemi için bir çalışma programı belirlenecek. Kurultayda "Sarışınların bağış inisiyatifleri", "Sarışınlar ve iş sektörü", "Saç modelleri konusunda sarışın fikirler", "Entelektüellik ve sarışınlık" başlıkları altında tartışmalar da yapılacak.

Kurultay programı kapsamında Bulgaristan'daki çeşitli doğumevleri ve çocuk esirgeme yurtlarının donanım ihtiyaçlarının karşılanması için bir de bağış kampanyası düzenlenecek.

23 Ekim'de ise Sofya'nın merkezinde Adalet Sarayı önünde toplanacak bini aşkın sarışın, "gösteri yürüyüşü" yapacak. Sarışınlar bu yürüyüşle, "Bir araya gelen en çok sarışın" dalında Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye çalışacak. Aynı gün Sofya'nın en büyük gece kulübü Cyncity'de düzenlenecek güzellik yarışmasında da 15 kişilik uluslararası jüri, "En güzel ve en akıllı sarışını" seçecek.


DİĞER HABERLER