Durabiller muhtarı Hılmi Mustafa: "Şenliklerin nedeni birbirlerimizle görüşmek, konuşmak, kaynaşmak, hasret gidermek ve eğlenmektir."Pazartesi, 24 Haziran 2013

Durabiller muhtarı Hılmi Mustafa: Çok kıymetli misafirler, sevgili Durabiller ve köydeşlerim.
Değerli Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Milletvekili Mustafa Ahmed, değerli Eğridere Belediye Başkan Yardımcısı İzzet Şaban. Her şehrin bir arzusu var öten kuşlarıyla, güzel ormanlarıyla, berrak havasıyla. Durabiller köyü sen benim arzularımda olan yeşil, uzak, sıcak diyarım, yeryüzü cennetim.

Hepimiz buraya dedelerimizin, atalarımızın, bizim küçük cennetimize dönüyoruz. Burada çocukluğumuzun geçtiği yerde, burada tan yeri ağarıncaya kadar oynuyorduk. Burada ninemizin ve dedemizin olduğu sürece sen burada kendini en iyi hissediyorsun.

Saygıdeğer misafirler,
Durabiller köyü muhtarlığı adından ve şahsi benim adımdan hepinize teşekkür etmeyi bir borç buluyorum. Sizlerin iştirakiyle bu güzel şenliğe ilgi ve saygı duyduğunuz için sizlere kalben müteşekkirim.

Çok değerli yurt dışından gelen bu toprakların öz evlatları olan kıymetli hemşirelerim ve tüm bu meydanda olanlara hoş geldiniz diyorum. Geleneksel hale getirmek istediğimiz ve bu yıl ilkini düzenlediğimiz Durabiller buluşmasında bizleri yalnız bırakmadığınız için ç ok çok teşekkür ediyorum.

Kıymetli misafirler bugün bizler için çok anlamlı bir gündür. Bu tür etkinliklerin asıl nedeni birbirlerimizle görüşmek, konuşmak, kaynaşmak, hasret gidermek ve eğlenmektir. Bu meydan belki de 30 yıldır böyle kalabalık görmemiştir. İnşallah bizler böyle birlik, beraberlik el ele yürüdüğümüz sürece bu buluşmayı geleneksel hale getireceğiz.

Şunu da burada söylemeden geçemeyeceğim. Şu küçük pırlanta gibi Rodop köyümüz Durabiller çok aydınlar yetiştirdi. Onların arasında doktorlar, hakimler, avukatlar, sağlık memurları, öğretmenler, hemşireler, fizyoterapistler, diş teknisyenleri var.

Ben sizlerin daha fazla vaktinizi almak istemiyorum. Bu gün bizlerin bir araya gelmemize vesile olan ve verdiği destekten dolayı Eğridere Belediye Başkanımız Resmi Mırat'a ve yardımcılarına teşekkür ediyorum. Tekrar Durabiller muhtarlığı adına ve şahsi benim adımdan şenliğimize ilgi ve saygı duyduğunuz için hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Sağ olun var olun.

Büyük bir duygu ve heyecan içinde kutlamanızı ve en iyi şekilde eğlenmenizi temenni ediyorum.

Hilmi Mustafa
Durabiller Muhtarı


DİĞER HABERLER