Edirne Belediye Bandosu'na Kirkovo'dan tam notPazartesi, 28 Mart 2016

Edirne Belediye Bandosu'na Kirkovo'dan tam not  Edirne Belediye Bandosu, Kirkovo (Kızılağaç) Belediyesi'nin 102. Yıldönümü nedeniyle konser verdi.

Ulusal ve uluslararası organizasyonlarda gösterdiği performanslarla ün salan Edirne Belediye Bandosu, Kirkovo (Kızılağaç) Belediyesi'nin Kuruluşu'nun 102. Yıldönümü kutlamalarına katıldı. Kirkovo Belediye Başkanı Şinası Süleyman'ın daveti üzerine kutlamalara katılarak yöre halkına konser veren Edirne Belediye Bandosu, Bulgar Halkı'na unutulmaz anlar yaşattı. Kirkovo Halkı; Türk ve Bulgar ezgilerinden oluşan müzikler eşliğinde halay çekerek ve dans ederek doyasıya eğlendi.

Kirkovo Belediyesi'nin Kuruluşu'nun 102. Yıldönümü kutlamalarına katılan Edirne Belediye Bandosu'na teşekkür eden Kirkovo Belediye Başkanı Şinası Süleyman, "Davetimiz üzerine gelen Edirne Belediye Bandosu, Balkan ve Türk ezgilerinden oluşan repertuarıyla Kirkovo Halkı'na keyifli anlar yaşattı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Birbiriyle komşu iki ülkenin kültürel açıdan taşıdığı birçok benzerliğin dinlediği müziklere yansıdığını bugün bir kez daha gördük" ifadelerine yer verdi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER