Ekim ayında iş bürolarından toplam 462 işçi talep edildiPerşembe, 29 Kasım 2012

Ekim ayında iş bürolarından toplam 462 işçi talep edildi  Bugün Kırcaali İş Bürosu Müdürü Valentin Grudev'in verdiği bilgiye göre ekim ayında işverenler Kırcaali İli sınırlarında bulunan iş bürolarından toplam 462 işçi talebinde bulundu. Bu yılın başından beri iş istihdamı sağlayan programlara 365 kişi dahil edildi. "Sosyal Yardımlardan İstihdam Sağlamaya Geçiş" programı en büyük ölçüde istihdam sağladı. Bu programın sayesinde yeni 180 kişiye iş verildi.

İşsizleri kapsama ve sosyal etki bakımından ikinci sırada olan "Engellilere Asistanlık Yapmak" programı 67 kişiye özel asistan görevi verildi. "Kariyere Başlama" programı ise devlet idare kurumlarında 6 ay süreliğine 22 gence iş deneyimi elde etmelerini sağladı. Ayrıca engellilere yönelik istihdam ve profesyonel eğitim verme programına göre 20 işsize görev verildi. Profesyonel eğitim ve istihdamı teşvik etme tedbirleri üzere 105 kişi iş üstlendi.

İstihdam programları ve projeleri arasında "Yeni Seçim-Gelişim ve Gerçekleştirme" projesi en iyi başarı kazandı.

Eğitim görmeye dahil edilen 1789 kişiden 1745'i artık kursu tamamladı. "Ben Yapabiliyorum" projesi üzere ise başka 369 işsiz kişiye profesyonel eğitim sağlanacak.

Kırcaali İlinde bulunan iş büroları 87 gence staj edinme imkanı sağladı.


DİĞER HABERLER