Elmalı köyünde yeni bir çocuk parkı kurulduPerşembe, 20 Eylül 2018

Elmalı köyünde yeni bir çocuk parkı kurulduArdino'nun (Eğridere) Yabılkovets (Elmalı) köyü muhtarı Müzeyyen Süleyman, "Köyümüzde çocukları sevindiren yeni bir oyun parkı kuruldu" diye bildirdi. Çocuk salıncakları köy merkezinde bulunuyor ve birkaç aydır çocuklar ve misafirler tarafından kullanılıyor. Çocuk oyun alanına büyük, küçük herkesin kullandığı bir peyke de konuldu. Çocuk oyun alanı, İzmir'de ikamet eden 59 yaşındaki Aşıkgarip Alipaşa'nın girişimiyle kuruldu. Proje için gerekli inşaat malzemeleri Ardino Belediyesi tarafından sağlandı.

Köy muhtarı Müzeyyen Süleyman, "Çocukları düşünen iyi niyetli insanlar olduğu için mutluyum. Çocuklara bakmak zorundayız, çünkü onlar bizim geleceğimizdir" diye ifade etti. Muhtar, çocuk oyun alanının ebeveynler ve köydeki yaşlıların da dinlenebileceği hoş bir yer olduğunu kaydetti.

Şahsı ve köy sakinleri adına Yabılkovets köyü muhtarı, komşusu Aşıkgarip Alipaşa'ya ve Belediye Başkanı Resmi Murat'ın şahsında belediye yönetimine çocukların sağlığını ve geleceğini düşündükleri için en içten şükranlarını sundu.


DİĞER HABERLER