“Emniyetli Bisiklet Sürüşleri” Ulusal Bisiklet Maratonu Kırcaali’ye GeldiPazartesi, 25 Nisan 2011

“Emniyetli Bisiklet Sürüşleri” Ulusal Bisiklet Maratonu Kırcaali’ye GeldiDün "Emniyetli Bisiklet Sürüşleri, Bulgaristan Turu" başlığı altındaki Ulusal Bisiklet maratonu Kırcaali'ye geldi. Plovdiv'den gelen maratoncuların şehrimize ulaşmalarına 7 kilometre kala Kırcaalili gençler de katıldı. Gruba 7 yaşındaki Monika Musa da katıldı. Devlet Tiyatrosu önünde ise maratoncular Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve Peder Petır tarafından karşılandı.
Bisiklet sürücüleri, Belediye Başkanı önderliğinde Kırcaali turu yaptılar. Sayın Azis, konuklara Üreticiler Pazarını ve yeni kurulan Sanayi Ürünler Pazarını gösterdi. Bisikletçilerin yolu daha Arda Nehri yeni köprüsünden ve Su Aynası'ndan geçti. Maratoncular "Arpezos - Kuzey" Parkı inşaatı önünden de geçtiler. Hasan Azis konuklarına, parkta bisiklet alanları da olacağını anlattı.
Toplam uzunluğu 2500 km olan Bulgaristan'daki ilk yardım bisiklet maratonunu "Faktor" vakfı düzenlemektedir. Maraton 2 Nisan ile 4 Mayıs 2011y. tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Maratonda genel olarak 30 deneyimli bisiklet sürücüsü yer alıyor. Farklı aşamalarda ise ziyaret ettikleri şehirlerden bisiklet severler de katılıyor. Vakıf temsilcilerinden Vyaçeslav Stoyanov: "Moldova, Türkiye, Ukrayna ve Rusya gibi ülkelerden yabancılar da vardır" diye anlattı. Sayın Stoyanov, bisiklet maratonu 28 il şehri de içinde olan toplam 33 şehirden geçeceğini ve topluma bisikletin çevreyi koruyan bir araç olarak tanıtılmış olacağını de belirtti. 25 Nisan tarihinde "Bulgaristan 2011" Bisiklet Maratonu Kırcaali-Smolyan istikametinde devam edecek.


DİĞER HABERLER