Enver Şengül Kırcaali'de "Üç Nehrin Birleştiği Şehir - Edirne" sergisini tanıtacakÇarşamba, 23 Şubat 2011

Enver Şengül Kırcaali'de Gazeteci Enver Şengül'ün "Üç Nehrin Birleştiği Şehir - Edirne" adlı sergisi 25 Şubat ile 25 Mart tarihleri arasında KRIG sanat galerisine konuk oluyor. Etkinlik, Kırcaali belediyesi, KRIG Sanat Hareketi ve Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin ortaklaşa çalışması ile gerçekleştiriliyor. Basına gönderilen mektupta organizatörler, daha önce serginin Yambol ve Haskovo'da sergilendiğini ve fotoğraf sevenler tarafından çok iyi karşılandığını söylüyorlar.
Enver Şengül, "Sanat Tarihi" üzerine yüksek lisans eğitimi görüyor. Halihazırda Edirne Sağlık Müzesinin müdürüdür ve Trakya Üniversitesinin Güzel Sanatlar Fakültesinde okutmanlık yapıyor. Gazetecinin "Selimiye" ve "Darüşşifa" adlı basılmış iki kitabı bulunmaktadır. Şengül TRT, Hürriyet gazetesi ve Anadolu Ajansı muhabiri görevinde bulunmuş, Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin başkanlığını yapmıştır. Fotoğraf sanatıyla 1985 yılından beri uğraşıyor, ülkesinde ve yurt dışında toplam 60 sergi açmıştır.
Sergi, 30 resim içeriyor. Onlar Avrupa kıtasının en eski şehirlerinden biri olan Edirne'nin eşi benzeri olmayan kültürel tarihi yerleri ve güzel doğasını yeni bakış açısından sunuyorlar. Bazı resimler Meriç, Arda ve Tunca nehirlerinin Ege Denizine dökülmek üzere birleştiği yerde çekilmiştir.
Sergi 25 Şubat saat 18.00'de açılacak. Kırcaalili sanat sevenler Enver Şengül ile bizzat tanışma imkanı bulacaklar.


DİĞER HABERLER