Ercan Muradov: Bulgaristan'da kimse tüketicilerin haklarını savunmuyorSalı, 31 Ocak 2017

Ercan Muradov: Bulgaristan'da kimse tüketicilerin haklarını savunmuyorArdino (Eğridere) İlçesi'nin Temenuga (Menekşeköy) köyünden Ercan Muradov, Kırcaali'de bulunan Technopolis Beyaz Eşya Mağazası müşterilerinin ürün almadan önce iyi düşünmelerini tavsiye etti.

Ercan Muradov, şu ifadeleri kullandı: "Bir yıl önce Kırcaali'de bulunan Technopolis Mağazası'ndan plazma televizyon satın aldım. Ürünün garanti süresi 2017 yılının Aralık ayında dolacaktı. Kısa bir süre önce televizyonun ekranında beyaz şerit belirdi ve garanti belgesi ve kasa fişi göstererek, Technopolis Mağazası İade Bölümü'ne başvurdum. Yetkili servis çalışanlarına televizyonda arıza oluştuğunu anlattım ve onlar bana arızanın giderilmesi için televizyonu servise bırakmamı söyledi. Birkaç gün önce Technopolis Mağazası'ndan gönderilen bir mesaj aldım. Mesajda ürün iadesinin haklı olmadığı bildiriliyor ve servis çalışanları garanti kapsamında olmadığı gerekçesiyle televizyonu onarmayı reddediyor. Bu durumda televizyonu onarım yapılmadan ve yenisiyle değiştirilmeden tekrar geri almam lazım.

Technopolis Mağazası Yöneticisi ile görüşme talep ettim, ancak şehir dışında bulunduğu gerekçesiyle görüşme talebim reddedildi. Plazma televizyonun onarım için Sofya'ya gönderildiği söylendi bana, ancak görevliler bunu gerekli belge ile kanıtlayamıyor. Technopolis Mağazası'nın düzenli müşterisi olarak, Technopolis Mağazası'nın servis personelinin kayıtsız tutumu beni şaşırttı ve derinden gücendirdi. Servis çalışanları, arızanın benden kaynaklandığını düşünüyor. Tüketicilerin Haklarını Savunma Kanunu yok mu? Bizim ülkede kimse hakkını savunmaya alışık değil, herkes durumu kabulleniyor, susuyor ve razı oluyor. Kimse hakkını aramıyor.

Olası alıcıları uyarmak isterim ki, Technopolis Mağazası'ndan televizyon ve bilgisayar donanımı satın almadan önce ben gibi zarara uğramamaları için iyi düşünmelerini tavsiye ederim.


DİĞER HABERLER