Ergünal Sabri: Gümüş madalyamı vatanım Bulgaristan'a armağan ediyorumPerşembe, 02 Haziran 2022

Ergünal Sabri: Gümüş madalyamı vatanım Bulgaristan'a armağan ediyorum

Geçtiğimiz hafta Ermenistan’ın başkenti Yerevan’da düzenlenen Avrupa Boks Şampiyonası’nda 48 kg altı kategorisinde ikinciliği elde eden Kırcaali Arda Boks Spor Kulübü boksörü Ergünal Sabri, dün kulübün spor salonunda yaş pasta, çiçeklerle ve konfeti patlatılarak karşılandı. Ogi lakabıyla bilinen milli sporcumuz, kulüp yetkilileri ve takım arkadaşlarına yönelik yaptığı konuşmada, “Avrupa Boks Şampiyonası'nda kazandığım gümüş madalyamı vatanım Bulgaristan'a armağan ediyorum. Sıradaki hedefim dünya ve olimpiyat şampiyonalarında madalyalar kazanmaktır” diye kaydetti. Genç sporcu, kendisinden önceki birçok klas boksör gibi ülkemizi yüceltmekten gurur duyduğunu vurguladı. Boks yıldızımız, “Rastgele bir boksör olmadığımı kanıtladım. Şu anda ülkenin en iyi boksörüyüm” dedi.

Ergünal Sabri, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, dokuz yıl önce bu tarihte ilk kez boks eldiveni giydiğini söyledi. Başarıyı karışık duygularla kabul ettiğini ifade etti. Sporcu, “Madalya kazanacağıma inanıyordum, ama altın madalyayı kazanamadığım için üzgünüm. Maçın bitmesine otuz saniye kala sonucu beli oldu. 48 kg'a kadar olan kategoride 1 numaralı oyuncuya karşı oynadım. Kategoride mücadele eden 8 sporcudan en genç ve en az deneyimli olanı bendim. Gelecek yıl Dünya Kupası'nda intikam almaya çalışacağım. Paris Olimpiyatları’na kota alabilmem için finale girmem gerekiyor” dedi.

Ogi, kişisel antrenörü Stoyan Uzunov'a, sponsorlara, belediyeye ve ailesine destekleri için teşekkür etti.

Ergünal Sabri, “Kırcaaliler sayesinde zorlukların üstesinden geldim. İki yıl boyunca erkek boks milli takımının yedek oyuncu kadrosundaydım. Hocalar bana inandı. Aylarca sıkı bir hazırlık yaptım. Fiziksel olarak iyi durumdaydım. Altın madalyayı kazanmak için yeterince tecrübeye sahip değildim” diye belirtti.

Georgi KULOV


DİĞER HABERLER