Erol Mümün karma dövüş sanatlarında Kırcaali'nin genç umudu Kaan Erkan'ı ödüllendirdiSalı, 27 Şubat 2024

Erol Mümün karma dövüş sanatlarında Kırcaali'nin genç umudu Kaan Erkan'ı ödüllendirdi

Kırcaali Belediye Başkanı Erol Mümün, Spartak Spor Kulübü'nden Kaan Erkan'ı ödüllendirdi. Kaan, karma dövüş sanatları MMA dalında Balkan ve ulusal şampiyonudur.

Genç sporcuların antrenmanını ziyaret eden Mümün, Petko Raçov Slaveykov Ortaokulu öğrencisi 13 yaşındaki Kaan Erkan'a para ödülü takdim etti.

Kaan, geçen yıl 2023'te erkekler yaş grubunda ulusal şampiyon oldu. Ayrıca Arnavutluk'ta düzenlenen Balkan Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak Kırcaali'nin adını duyurdu.

Genç MMA dövüşçüsü genişletilmiş Bulgaristan Milli Takımına dahil edildi. Mayıs ayında İngiltere'de düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasına katılma şansı var.

Bu bağlamda Belediye Başkanı Erol Mümün, Gençlik ve Spor Bakanlığı sadece erkek takımlarını finanse ettiği için şampiyonaya katılımı destekleme sözü verdi. Daha küçük yaş grupları için finansman Bulgaristan MMA Federasyonu veya kulüplerin kendileri tarafından sağlanıyor.

Başkan Mümün, "Ne zaman yardıma ihtiyaç duyulursa, şehrimizin adını duyuran genç sporcularımızı desteklemek için elimizden geleni yapacağız. Bu gençler Kırcaali'yi Avrupa, Balkan ve ülke düzeyinde temsil ettikleri için büyük bir saygıyı hak ediyorlar" dedi.

Mümün, sporun her şeyden önce sağlık olduğunu ancak aynı zamanda eğittiğini, terbiye ettiğini, karakter inşa ettiğini, sosyal bağlantılar kurduğunu vurguladı.

Bununla birlikte, gençleri okulu ikinci plana atmamaya ve mükemmel öğrenciler olmak için çaba göstermeye çağırdı.

Başkan, "Spor ve spor için iyi tesisler sağlamak bizim için bir önceliktir. Vozrojdentsi mahallesinde çok amaçlı bir spor sahası inşa etmeye başlıyoruz.”dedi.

Mümün, “Belediyedeki 6 okulda spor sahalarının inşası, yenilenmesi ve iyileştirilmesi için finansman onaylanmıştır. Hem öğrenciler, hem de vatandaşlar bu alanlara erişebilecekler. Kırcaali'de insanların spor yapma koşullarına sahip olmadığı bir mahalle kalmayacak" dedi.

Mümün, Arpezos Spor Salonu'nun yenilenmesi için finansmanın onaylandığını hatırlattı.

Kırcaali Belediye Başkanı, "Arpezos Spor Salonu modern bir Avrupa görünümü kazanacak, böylece tüm Kırcaali vatandaşları bu kazanımdan gurur duyacak ve Kırcaali, Bulgaristan'ın spor haritasında hak ettiği yeri alacak" diye vurguladı.

Spartak Spor Kulübü antrenörü Vitaliy Bandurski, Belediye Başkanı Erol Mümün'ün şahsında Kırcaali Belediyesi'nin gösterdiği saygı için teşekkür etti.


DİĞER HABERLER