Eski sporculardan Momçilgrad'ın sembolü Naim Süleymanoğlu'nun anısına saygıSalı, 27 Ekim 2020

Eski sporculardan Momçilgrad'ın sembolü Naim Süleymanoğlu'nun anısına saygı
En popüler spor olan futbolun birleştirdiği eski sporcular, 25 Ekim'de Momçilgrad'ın (Mestanlı) sembolü haline gelen Naim Süleymanoğlu'nun anısına saygı gösterdiler.

Slivnişki Geroy Futbol Kulübü Genel Müdürü Ventsi Rangelov başta olmak üzere eski sporcular, Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu'nun anıtına çelenk koydular. Törene Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim ve Belediye Meclis Başkanı Ersin Ömer de katıldılar.

Rangelov, yaptığı konuşmada sporun bir barış elçisi ve farklı din ve etnik kökenlere mensup grupların birleştiricisi olarak kanıtlanmış küresel bir fenomen olduğunu vurguladı. Rangelov, bu tür anma törenlerinin, Bulgaristan'ın popülaritesine katkıda bulunan sporcu ve şahsiyetleri unutmamak için gençler tarafından benimsenmesini diledi.

Kırcaali Belediye Başkanı da bu jestten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bunun görüş, din ve etnik kökene bakılmaksızın herkese karşı hoşgörü ve ilgiyi gösteren bir örnek olduğunu söyledi. İlknur Kazim, Naim Süleymanoğlu'nun anısına gösterilen saygı için teşekkür ederek grubu tekrar Momçilgrad'ı ziyaret etmeye davet etti.

Törenin ardından kasaba stadyumunda gösteri maçı oynandı. Maç, 2-2'lik beraberlikle sonuçlandı.


DİĞER HABERLER