Eskişehir Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası'ndan Filibe'de KonserPazartesi, 24 Haziran 2013

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası'ndan Filibe'de KonserEskişehir Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası'nın Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosluğun himayesinde 1 Temmuz 2013 Pazartesi akşamı saat 20:00'de Filibe Antik Tiyatro'da vereceği konsere tüm vatandaşlar, soydaşlar ve Filibeli sanatseverler davetlidir.


Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası "Hayata Aşık Balkanlar" Konserleri ile Balkanlarla Buluşuyor

Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası tarafından gerçekleştirilecek olan Balkan Ülkeleri konser dizisi, "Hayata Aşık Balkanlar" teması ile toplam 6 ülkede ve 7 ayrı şehirde Temmuz ayında başlıyor.

"Hayata Aşık Balkanlar" adlı konser dizisi 1 Temmuz ve 15 Temmuz 2013 tarihleri arasında Bulgaristan, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Makedonya ve Yunanistan'da gerçekleştirilecek. Türk ve Batılı bestecilerin eserlerinin yer alacağı konserler, Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası tarafından yorumlanacak.

Balkanlar'da yaşayan Türklerin ve yerel halkın yoğun katılımının beklendiği konserlerde orkestra Hakan ŞENSOY yönetiminde dünyaca ünlü keman sanatçımız Cihat AŞKIN'a ve ülkemizin önde gelen piyanistleri Toros CAN ve Gökhan AYBULUS'a eşlik edecek.

Bu konser dizisi, tüm dünyada yaklaşık bir buçuk milyon öğrencisi bulunan ve Bakü'den Brüksel'e 30 farklı ülkede Global Kampus vizyonu ile hareket eden Anadolu Üniversitesi'nin ve Türkiye'nin tanıtımında büyük rol oynayacak. İlk olarak Bulgaristan'ın Filibe kentindeki "Filibe Antik Tiyatrosu" nda dinleyiciler ile buluşacak olan konserler, sırası ile Sofya, Saraybosna, Priştine, Tiran, Manastır, Volos kentleri ile devam edecek.

Dışişleri Bakanlığımız, Kültür Bakanlığımız, Türkiye Cumhuriyeti'nin konserlerin yapılacağı ülkelerdeki Büyükelçilikleri, Konsoloslukları ve konserlerin yapılacağı şehirlerdeki yerel yönetimlerin desteği ile gerçekleşen bu dev organizasyonda en büyük pay Anadolu Üniversitesi'nin.


DİĞER HABERLER