Evsel katı atık ücreti teklifi yeniden oylandıCuma, 22 Ocak 2016

Evsel katı atık ücreti teklifi yeniden oylandı Meclisin bugünkü oturumunda Kırcaali Valisi İliya İliev tarafından geri çevrilen evsel katı atık ücretinin tutarına ilişkin teklifin yeniden oylamasına ancak 22 Meclis Üyesi katıldı. İlk oylamada 19 üye kabul oyu kullanırken 3'ü ise çekimser kaldılar.

Reformcu Blok Grubu Üyesi Radoslav Milev'in teklifi üzerine ikinci tur oylama yapıldı. Bu defa oturuma katılan tüm 22 Meclis Üyesi olumlu oy kullandı.

28 Aralık 2015 tarihli 4 sayılı protokolle kabul edilen evsel katı atık ücretine ilişkin karar Vali İliev tarafından yeniden görüşülmesi için Meclise geri çevrilmişti.

İlçe sınırları dahilinde Yerel Vergiler ve Hizmetlerin Ücretlerinin Belirlenmesi ve İdaresine İlişkin Yönetmeliği'nde yapılan değişikliklere göre yıllık evsel katı atık ücretinin tutarı, katı atık kutularında toplanılan atıkların miktarı ve yıl içinde depoya taşınmasının belirli sıklığına göre belirlenmesi gerekiyor.

Her bir ayrı mülk için toplanılan evsel katı atık miktarının belirlenemediği durumlarda katı atık ücreti yapıların metrekaresi üzerinden hesaplanacak.


DİĞER HABERLER