Farklı din temsilcileri, Avrupa Parlamentosu'nu ziyaret ettiÇarşamba, 28 Kasım 2012

Farklı din temsilcileri, Avrupa Parlamentosu'nu ziyaret ettiBulgaristan Dini Cemaatler Ulusal Konseyi'ni temsilen bir heyet Avrupa Birliği Milletvekili Antoniya Pırvanova'nın daveti üzere Avrupa Parlamentosu'nu ziyaret etti.

Yapılan görüşmede AB Milletvekili, böylece Bulgaristan'da etnik ve dini hoşgörünün hakim olduğunun kanıtlandığından gurur duyduğunu ifade etti.

Dr. Pırvanova, çeşitli dinlerin temsilcilerinin Avrupa Parlamentosu'nu ziyaret etmeleri bu modelin sağlamlaştırılmasını sağladığını ve Bulgar ile Avrupa topluluğunun manevi ve kültürel gelişimi için çeşitli dini topluluklar arasında başarılı işbirliği yapılması dileğine dair mesaj verdiğini vurguladı. Bulgaristan AB Milletvekili, konuklarını uğurlarken dini temsilcilerin kurulan iyi ilişkileri sürdürüp, dini toplulukların karşılaştıkları çeşitli sorunların çözümünde birlik içinde hareket etmelerini diledi.

Heyette Bulgaristan Müslümanlarını temsilen Başmüftü Yardımcısı Birali Mümün, Başmüftülük Genel Sekreteri Ahmet Ahmedov ve Başmüftülük Sözcüsü Hüseyin Hafızov yer aldılar.


DİĞER HABERLER