Ferad Murad, evinin bahçesinde 100'ün üzerinde güvercin besliyorPazartesi, 17 Nisan 2017

Ferad Murad, evinin bahçesinde 100'ün üzerinde güvercin besliyorEvinin bahçesinde bulunan kümeslerde 100'ün üzerinde güvercin ve bıldırcın yetiştiren Ardino'nun (Eğridere) Mleçino (Sütkesiği) köyünden 57 yaşındaki Ferad Murad, "Kendimi en iyi hissettiğim yer güvercinlerin yanıdır. Çocuk yaştan beri hayvanları ve kuşları seviyorum, fakat onları yemlemeyi daha çok seviyorum" diyor. Ferad Murad, ayrıca onlarca tavuk, hindi ve tavşan da yetiştiriyor.

İşsiz olan adam, "Artık 40 yıldan fazla büyük bir sevgiyle güvercin besliyorum ve şunun farkına vardım ki, kuşların arasında olduğum zaman kafamı dinlendiriyorum ve hayatın zorluklarını unutuyorum. Güvercinler çok bakım istiyor. Her sabah onlara buğday, mısır veya ay çekirdeği verilmesi gerekir. Kuşların kendilerini rahat hissetmesi için özel kafesli iki tane kümes yaptım. Güvercinler beni tanıyor ve beni gördüklerinde bana doğru uçup, üstüme konuyor. Kuşların gökyüzünde sergiledikleri akrobatik hareketleri beni sevindiriyor" diye anlattı. Ferad Murad, farklı renklerde mardin güvercini, rahibe güvercini, kelebek güvercini gibi bölgede rastlanmayan her tür güvercine sahip olmasından dolayı gurur duyuyor.

Ferad Murad, "Ben işten korkmuyorum. Her türlü iş yaptım ve hiçbir zaman hazırdan yemedim" diye ifade etti.

Ferad Murad, geçen asrın 90'lı yıllarında şoförlük ve İstanbul'un Lalesi semtinde satış danışmanlığı yaptı. Evli, iki kız ve bir torun sahibidir.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER