Filibe Üniversitesi Filoloji Fakültesi bünyesinde yer alan Türk Dili Bölümü öğrencileri İstanbul'u ziyaret ediyorCumartesi, 26 Mayıs 2012

Filibe Üniversitesi Filoloji Fakültesi bünyesinde yer alan Türk Dili Bölümü öğrencileri İstanbul'u ziyaret ediyorFilibe Üniversitesi Filoloji Fakültesi bünyesinde yer alan Türk Dili Bölümü öğretim görevlileri ve öğrencilerinden oluşan 80 kişilik bir heyet 25-27 Mayıs tarihleri arasında başta Topkapı Sarayı ve Ayasofya Müzesi olmak üzere İstanbul'un tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret edecek. Filibe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Jorjeta Çolakova başkanlığındaki heyet ayrıca Tekirdağ ve Edirne'yi de ziyaret edecek.

Bugün Filibe'den yola çıkan heyet Başkonsolos Ramis Şen tarafından uğurlanmış olup, ziyaret T.C. Filibe Başkonsolosluğunun desteği ile gerçekleştirilmektedir. Başkonsolosluğun desteği ile ayrıca, Türk Dili Bölümü için Filibe Üniversitesi'nde bir kütüphane kurulması çalışmaları başlatılmıştır.

Filoloji Fakültesi bünyesinde öğrencilerin en çok ilgi gösterdiği bölümlerden biri Türk Dili Bölümü'dür. Geçtiğimiz yıl söz konusu Bölüme ayrılan 40 kişilik kontenjanın tamamı dolmuştur.

Türk Dili Bölümü öğrencileri ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, Başkonsolosluğun Türk Dili Bölümü'ne verdiği desteğe teşekkür etmişlerdir.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER