Gabrovo köyünde BÇK teşkilatı kurulduPazartesi, 11 Ekim 2021

Gabrovo köyünde BÇK teşkilatı kuruldu

Bulgar Kızılhaç Örgütü (BÇK) Çernooçene İlçe Teşkilatı, Çernooçene ilçesinin en büyük köylerinden biri olan Gabrovo (Gabra) köyündeki Drujba 1956 Halk Kültürevi’nin çatısı altında yeni bir teşkilat kurdu. Yerel yapı, Çernooçene ilçesinde kurulan altıncı BÇK teşkilatıdır.

BÇK Çernooçene İlçe Teşkilatı, Gabrovo köyündeki Drujba 1956 Halk Kültürevi yönetimine yardımlarından dolayı teşekkürlerini sunuyor.

BÇK Çernooçene İlçe Teşkilatı, 2021/2024 dönemi için kabul edilen Faaliyet Yönergeleri, ihtiyaç değerlendirmesi, geliştirme ve kendini geliştirme, tutarlı ve birbiriyle ilişkili eylemlerin planlanması ve destek aranması gibi kurumsal kapasitenin ve yeteneklerinin artırılması ve güçlendirilmesi alanında uygulamak için aktif bir kampanya başlattı.

Yönergeler, başta küçük yerleşim birimlerinde ve üretim işletmelerinde olmak üzere teşkilat sayılarını artırarak ve harekete geçirerek uygulanmaktadır.

BÇK Çernooçene İlçe Teşkilatı geçmiş yıllarda gerçekleştirdiği çalışmalarında 225 kişinin üye olduğu çeşitli kurumun çatısı altında ve köylerde kurulan beş teşkilata bel bağladı.

BÇK Gençlik Kolları’na bağlı olarak Çernooçene Hristo Smirnenski Lisesinin çatısı altında Bizimle Mutlu Olun Kulübü de mevcuttur.

Bölgede bulunan büyük bir üretim işletmesinde de yakında bir BÇK teşkilatı kurulacak.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER