GEBZE'DEN KIRCAALİ'YE YATIRIMCuma, 21 Ağustos 2009

GEBZE'DEN KIRCAALİ'YE YATIRIMKırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'e yaptığı ziyarette iki belediye arasındaki ilişkileri geliştirmek ve ortak projeler hazırlama arzusunda olduklarını söylerken, "Gebzeli bir şirket, Teklas firması, ilimizde 10 milyon dolarlık yatırım yaptı" dedi.
Başkan Mühendis Hasan Azis, Kırcaali'ye son 40-50 yılın en büyük yatırımın Gebze'li bir firma tarafından yapıldığını belirterek, "Gebze'de Kırcaali'den göç eden çok önemli bir göçmen nüfusu var. Gebze'yle ilişkilerimizi geliştirmeye özel önem veriyoruz" dedi.

GEBZELİ FİRMA 10 MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPTI

Kırcaali Belediye Başkanı Mühendis Hasan Azis, Kırcaali'nin Bulgaristan'ın 28 il merkezinden biri olduğunu kaydederek, "Gebze Belediyesi ile birlikte AB'nin sınır ötesi projeleri konusunda ortak çalışma yapmak ve düşüncelerimizi paylaşmak amacıyla bu ziyareti gerçekleştiriyoruz" dedi.
Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Gebze'nin kendileri için ayrı bir yeri ve önemi bulunduğunu belirterek, "son 40-50 yılda Kırcaali'ye en fazla yatırım Gebze'den yapıldı. Gebzeli bir şirket, Teklas firması, ilimizde 10 milyon dolarlık yatırım yaptı. Söz konusu firma Kırcaali'deki fabrikasında 400'ü aşkın işçi çalıştırıyor. Ayrıca Gebze'de Kırcaali'den göç eden binlerce vatandaşımız yaşıyor. AB üyesi bir ülkenin belediyesi olarak Gebze Belediyesi ile ilişkilerimizi geliştirmek ve ortak projeler üzerinde çalışmak istiyoruz. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'i en kısa süre içinde Kırcaali'ye bekliyoruz" diye konuştu.

KÖŞKER: KIRCAALİ İLE İLİŞKİLERİ GÜÇLENDİRECEĞİZ

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker de, Gebze'de çok sayıda Bulgaristan göçmeni vatandaş bulunduğunu ifade ederek, Kırcaali ile Gebze'nin kardeşlik ve kan bağları ile birbirine bağlı olduğunu söyledi. Gebze'den Kırcaali'ye her gün Anadolu'daki herhangi bir şehre gider gibi otobüs seferleri düzenlendiğini kaydeden Başkan Köşker, "ilçemizde faaliyet gösteren bir firma Kırcaali'de büyük yatırım yaptı. Oradaki kardeşlerimizle kuvvetli bağlarımız var. İlçemizde Balkan Türkleri Derneği var. En kısa sürede oraya gitmeyi düşünüyoruz. Kırcaali Belediyesi ile ilişkilerimizi güçlendirmek istiyoruz" dedi.
Kırcaali Belediye Başkanı Mühendis Hasan Azis'in Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'e yaptığı ziyarete, Kırcaali Belediyesi Meclis üyesi ve Kadriye Latifova Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcısı Ehliman Çoban, Kırcaali Belediye Meclis üyesi ve Kırcaali Haber Gazetesi sahibi olan, aynı zamanda Kırcaali Türk Derneği Başkanlığı görevini de yürüten Müzekki Ahmet, Kırcaaliden iş adamı Velehattin Veli ile Gebze Belediye Meclis üyeleri Ergün Kahraman, Yıldırım Beyazıt, Kerim Büyükgöz ve Hasan Hocaoğlu, Gebze Balkan Türkleri Derneği Başkanı Raim Madenci, Darıca Balkan Türkleri Başkanı Rıfat Yakupoğlu, Güzeller Mahallesi muhtarı Mümin Yılmaz ile iki derneğin yönetim kurulu üyeleri de katıldı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER