Geçici bir komisyon, Momçilgrad Meclisi Çalışma Yönetmeliği'ni hazırlayacakPazartesi, 30 Kasım 2015

Geçici bir komisyon, Momçilgrad Meclisi Çalışma Yönetmeliği'ni hazırlayacakMomçilgrad (Mestanlı) Meclisi'nin 2015-2019 dönemi olağan oturumunda toplam 8 daimi komisyon üyeleri seçildi ve 24 madde gündeme alındı. 27 Kasım 2015 tarihinde Bulgaristan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (KNSB) binasında gerçekleştirilen ikinci oturumda 29 Meclis Üyesi, 7 daimi komisyonun 7'şer Meclis Üyesi, Çıkar Çatışmalarını Önleme ve Tespit Etme Komisyonu'nun ise 5 Meclis Üyesinden oluşmasına karar verdiler.

Oluşturulan Daimi Komisyonlar aşağıdaki gibidir:

- Mekansal Planlama, Bayındırma, İnşaat ve Belediye Mülkiyeti Komisyonu;

- Yasallık, Toplumsal Düzen ve Nüfus İdari Hizmetler Komisyonu;

- Sağlık, Sosyal Faaliyetler ve Çocuk Koruma Komisyonu;

-Eğitim, Kültür, Turizm, Spor ve Gençlik Faaliyetleri, Din, Yerel Düzeyde Önem Arz eden Yapıların Adlandırılması Komisyonu;

- Bütçe, Maliye ve Ekonomi Komisyonu;

-Ulaştırma, Sanayi, Enerji, Ticaret, Özelleştirme ve Özelleştirme Sonrası Dönemi Komisyonu;

-Tarım, Ormancılık, Su ve Ekoloji Komisyonu.

Meclis oturumunda Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı'nın aylık maaşlarının önceki döneme ilişkin tutarlarda olması kabul edildi. Yeni muhtarlıkların oluşturulması nedeniyle Belediye personelinin yapısı 9 kişi ile genişledi. Meclis Üyeleri, ilçe sınırları dahilindeki seçilen muhtarların temel aylık maaşlarını da belirlediler. Muhtar maaşları, muhtarlıkta nüfusun sayısı ve kapsadığı alana göre beş ayrı kategoriye ayrıldı.

Yaklaşık iki saat süren oturumda Meclis Üyeleri, Ev Tipi Yerleştirme Merkezi'ne "İnanç ve Umut" adının verilmesi kararını aldılar.


DİĞER HABERLER