Geleneksel Karapınar mevlidinde 22 kazan pilav dağıtıldıPazartesi, 26 Ağustos 2019

Geleneksel Karapınar mevlidinde 22 kazan pilav dağıtıldı Ardino (Eğridere) ilçesinin Pravdolüb (Hatipler) köyüne yakın bir mevkide bulunan "Karapınar" adlı yerde yaklaşık 1000 Müslüman ve Hıristiyan'ı bir araya getiren geleneksel sağlık ve bereket mevlidi yapıldı. Bölge imamları tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti sunuldu, mevlit okundu ve ardından topluca dua edildi. Programda Kırcaali Bölge Müftü vekilleri Nasuf Nasuf ve Erhan Recep ve Bölge Müftülüğü İrşat Bölümü Başkanı Sezer Sadulov da hazır bulundular.

Mevlit programından sonra tüm katılımcılara 22 kazan etli pilav dağıtıldı. Pilavı Ardino'dan usta aşçılar Suphi İsmail ve Ramadan Bekir hazırladı. Pilav malzemeleri, yerel şirketler ve hayırsever Müslümanlar tarafından bağışlandı. Yiyeceğin bir kısmı, aynı gün Ardino'da masa tenisi sporunda ün yapmış tenisçi ve antrenör Durgut Ademov-Cofi'nin anısına düzenlenen 14.Uluslararası 15 Yaş Altı Küçükler Masa Tenisi Turnuvası'nın katılımcılarına gönderildi.

Dini merasimde Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat ve Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram başta olmak üzere Ardino Belediye yönetimi, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Başkanı İzzet Şaban, Bursa'dan gelen Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Erol Çetin ve köy muhtarları hazır bulundular.

Mevlit, Ardino Belediyesi ve Ardino Cami Encümenliği tarafından organize edildi.

Mevlidin organizatörleri, her yıl organizasyona destek veren sponsorlara ve yerli iş adamlarına teşekkür ettiler.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER