Genç gönüllüler, marteniçkalarla hasta çocuklar için para topluyorPazartesi, 24 Şubat 2014

Genç gönüllüler, marteniçkalarla hasta çocuklar için para topluyorDr. Petır Beron İlköğretim Okulu'ndan bir grup öğrenci, Bulgar geleneği olan kendi el yapımı marteniçkaları Momçilgrad (Mestanlı) Belediye çalışanlarına sağlık ve kısmet dilekleriyle taktılar. Girişim öğrencilerin hazırladıkları marteniçkalar sayesinde gerçekleştirdiği geleneksel hayırseverlik kampanyasının bir parçası.

Dördüncü yıl yapılan kampanyadan elde edilen gelirler ağır hasta çocukların tedavisinde kullanılacak. Gönüllü öğrencilerin belediye yönetimini ziyareti bir fikir projesini görüşen Belediye Başkanı Akif Akif ve ekibini çok sevindirdi.

Gönüllü öğrencilerin yöneticisi Valeriya Jeleva, "Hayırseverlik kampanyasına çok sayıda vatandaş ve Momçilgrad'daki hemen hemen tüm kurumlar duyarlılık gösterdi. Çocuklar için bu girişim iyilik ve hayırseverlik dersi. Her geçen yılla daha büyük ilgi gördüğümüze seviniyoruz" dedi.

Bu davranışıyla genç gönüllüler hasta çocuklara manevi desteğini ifade etmek istiyorlar ve Momçilgrad sakinlerinin imkanlarına göre bu hayır işini desteklemelerini umuyorlar.
Hayırseverlik kampanyası şubat ayının sonunda sona erecek.

Momçilgrad'dan Pıstrogor mülteci kampında bulunan yabancılara ve çocuklarına da sağlık için marteniçkalar gönderilecek.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER