Genç moda tasarımcısı Fatih Osman, süperstar Ajda Pekkan’ın yeni klibinin ekibinde yer aldıÇarşamba, 22 Aralık 2021

Genç moda tasarımcısı Fatih Osman, süperstar Ajda Pekkan’ın yeni klibinin ekibinde yer aldı

Süperstar Ajda Pekkan, son müzik projesinin ekibine birkaç yıldır Faith IN Fatich moda markasını Bulgaristan ve uluslararası pazara başarılı bir şekilde sokmayı başaran genç tasarımcı Fatih Osman'ı dahil etti. Fatih, Türkiye gezilerinden birinde Ajda'nın ve bir grup Türk yıldızının kişisel stilisti ve yaratıcı ruhundan ve özgün fikirlerinden etkilenen Berker Usku ile tanıştı. Hemen ardından Pekkan'ın yeni video klipinin çekimleri sırasında ekibe stilist asistanı olarak katılması için moda tasarımcısı Fatih Osman resmi davetiye aldı.

Şarkıcı, uzun bir aradan sonra müzik dünyasına geri döndü ve kendi adını taşıyan "AJDA" albümünü yayınladı. Video klip, kısa bir süre içinde pop müzik listelerinin başına oturan "Bi`Tik" şarkısına çekildi. Klip, farklı paralel evrenlerde bulunan ve birbirlerine asla ulaşamayan iki aşığın hikayesini anlatıyor. Ajda, klip çekimi konusunda iki gün boyunca 50'den fazla kişiden oluşan bir ekibi yöneten ünlü Türk video klip yönetmeni Nihat Odabaşı’na güvendi. Video klibin bütçesi muazzam bir rakamda olup 600 bin Türk lirasının üzerindedir. Bu aynı zamanda Türkiye’nin ilk virtual production klibidir. Ajda Pekkan, klibte iki saatten fazla bir süre çelik halatlarla havada asılı kalması gerektiğinden dolayı herkes dayanıklılığından etkilendi.

Yakında Türkiye’den bir grup şarkıcı, oyuncu ve modelin kıyafetlerinin seçiminden sorumlu olan Türk stilist Berker Usku ile yeni bir proje üzerinde çalışacak olan yerli tasarımcı Fatih, klip çekimi süreciyle ilgili izlenimlerini şöyle dile getirdi: “Ajda'nın çekimler sırasındaki profesyonelliği ve disiplininden çok etkilendim. İki gün boyunca ayakta 20 saatten fazla çekim yaptı, sadece bacakları ve kollarındaki halatlarla tavana asılı kalarak havada uçuyordu. Bir an şikayet etmedi, ara verilmesini istemedi, tam tersine yönetmenin tüm emirlerini yerine getirdi. Ve vizyonu gerçekten baş döndürücü, sanki zaman makinesini keşfetmiş gibi”.

Yaklaşan Noel ve Yılbaşı kutlamaları için yeni bir kapsül koleksiyonuyla moda tutkunlarını yine şaşırtan Fatih Osman, “Kendime her zaman söylediğim gerçek şudur: Araştırmaktan vazgeçme! Bence gelecekte olacakları anlamanın tek yolu bu. Benim sloganım, “Asla yaratıcılıktan vazgeçme” diye ifade etti.


DİĞER HABERLER