Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ardino'da yapılacak maratonu destekliyorÇarşamba, 12 Nisan 2017

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ardino'da yapılacak maratonu destekliyorGençlik ve Spor Bakanı Prof. Dr. Daniela Taşeva, 13 Mayıs'ta turistik bir yer olan Şeytan Köprüsü-Ardino (Eğridere) güzergahında 7 kilometre uzunluğunda maraton düzenlenmesi münasebetiyle Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat'a gönderdiği mektupta, "Ardino Belediyesi'nin 17 Mayıs Dünya Zorluklarla Mücadele Günü ve Bulgar Spor Bayramı'na adanan Şeytan Köprüsü-Ardino Maratonu düzenleme girişiminden dolayı en samimi tebriklerimi kabul buyurun" diyor. Spor etkinliği Ardino Belediyesi tarafından LASERWAR Balkans Askeri Spor Kulübü ve Alada Öğrenci Spor Kulübü'nün desteğiyle organize ediliyor.

Bilindiği gibi, Ardino'nun tarihinde ilk kez gerçekleştirilecek olan maratona Bulgaristan ve diğer ülkelerden arzu eden herkes katılabilir. Maratona katılmak isteyenler 5 Mayıs'a kadar e-mail: ardino@abv. bg adresi aracılığıyla veya Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü'ne başvuru yapabilir. Kayıt formu Ardino Belediyesi'nin www.ardino.bg linkindeki web sitesinde bulabilir. Erkeklerde ve bayanlarda birinci olanlara 500 leva, İkinci ve üçüncü olanlara ise 250 leva ve 100 leva miktarında para ödülü verilecek. Bu maratonla kasabada spor yaşam biçiminin popülarize edilmesi isteniliyor.

Ardino İlçesi'nin gelişimine yönelik öncelikli faaliyetler arasında turizm ve spor altyapısı oluşturulması ve doludizgin kullanılması bulunuyor.

Organizatörler, Şeytan Köprüsü-Ardino Maratonu gerçekleştirilmesinin iyi bir geleneğe dönüşmesini ve her yıl spor severlerin misafirperver Ardino İlçesi'nde bir araya gelmesine vesile olmasını umuyor.

Maratonun yapılacağı günde Ardino kasabasında Bulgaristan Kızılhaç Örgütü Kırcaali Şubesi'nin organize ettiği özel bir araçla kan bağış kampanyası gerçekleştirilecek.


DİĞER HABERLER