General Geşevo yolunun inşaatı haziranda başlıyorCuma, 27 Mayıs 2011

General Geşevo yolunun inşaatı haziranda başlıyorKırcaali İl Yol Yönetimi Müdürü Müh. Radostin Lambrev, Cebel Belediyesine bağlı General Geşevo köyü yolunun Haziran'dan itibaren inşaat edilmeye başlanılacağını bildirdi. Bu sebepten dolayı Müh. Lambrev, "Yerli halkın zorlukları bitmesi için on yıldan fazla süren heyelan problemine son vereceğiz" dedi. Yapılacak yol, 1,4 km uzunluğunda. Yol kısmının jeodezi ölçümleri başlıyor. İnşaat, yeraltı sularını götürmek için iyi bir sistem oluşmasını sağlayacak 6-7 yeni suyolu yapımını içeriyor. Bundan sonra sene sonuna kadar sürecek yolun çakılla doldurulmasına geçilecek.

Müh. Lambrev, 2012 yılında, kış mevsiminden sonra yolun asfaltla döşeneceğini söyledi. Geçen yıl ilk defa bu yere General Geşevo insanlarının, özellikle yağmur yağdığı zaman otomobilleriyle daha kolay geçmeleri için tonlarca çakıl döşendi.

720 000 Leva miktarındaki paralar Yol Ajansı'nın Arızalar Programı'ndan ayrıldı. Şu aşamaya kadar onlardan 350 000 leva sağlandı. Bu paralarla drenaj tesislerinin kuruluşuna ve temel katmanın atılmasına başlanılacak.DİĞER HABERLER