Georgi Pırvanov, Kırcaali'ye geliyorÇarşamba, 18 Mayıs 2011

Georgi Pırvanov, Kırcaali'ye geliyorBulgaristan Cumhurbaşkanı Georgi Pırvanov, Plovdiv Üniversitesi'nin Kırcaali "Lüben Karavelov" Şubesi'nin kuruluşunun 50. yıldönümü vesilesiyle Kırcaali'ye ziyarette bulunacak. 20 Mayıs'ta saat 18.00'de Cumhurbaşkanı, Devlet Tiyatrosu salonunda vatandaşlar ile görüşecek. Görüşmede, vatandaşlar Georgi Pırvanov'a her türlü sorular sorma imkanı bulacaklar.
Eski Öğretmen Enstitüsü'nün 50. yıldönümü kutlamaları Georgi Pırvanov'un himayesi altında geçecek. 20 Mayıs'ta Kırcaali Üniversiteliler topluluğu tiyatro binasına kadar yürüyüş yaparak, kutlamaya katılacaklar. Üniversiteliler, hazırlamış oldukları kısa tiyatro ve müzik programı sunacaklar. Burada Kırcaaliler, ilk defa "Lüben Karavelov" Şubesi'nin marşını duyacaklar.
Aynı gün saat 15.00'te Biznes binasında "Gelenek ve Süreklilik - Doğu Rodoplar'da 50 yıl yarı yüksek öğretim ve yüksek eğitim" Bilimsel Konferansın genel toplantısı başlayacak. Ayrıca Cumhurbaşkanı eski Üniversite hocalarıyla görüşecek, kokteyl verilecek.DİĞER HABERLER