Georgi ve Gürkan'ın tedavisi için yapılan hayırseverlik kampanyası devam ediyorPerşembe, 20 Aralık 2012

Georgi ve Gürkan'ın tedavisi için yapılan hayırseverlik kampanyası devam ediyor Kırcaali Valisi İvanka Tauşanova'nın himayesi altında iki engelli çocuğun tedavisini desteklemek amacıyla gerçekleştirilen hayırseverlik kermesine il çapından 20'ye aşkın okul katıldı. Bu yıl "Noel İçin Umut Aşılayalım" başlığı altında düzenlenen geleneksel hayırseverlik kampanyası esnasında elde edilen gelirlerle Kırcaali'den serebral palsi teşhisi koyulan 6 yaşındaki Georgi Vılçev ile Dobrinovo (Hamzalar) köyünden ciddi immün yetersizliği olan 4 yaşındaki Gürkan Naim'in tedavisine yardım edilecek. Kermeste yer alan öğrenciler çok sayıdaki ziyaretçilere son derece cazip anmalık eşya, survaçka, ahşap oyma ürün, seramik ürün, süs eşyası, yemek, örgü ve başka hazırladıkları ürünleri satışa sundular. En göz alıcı olanlardan inşaat lisesinin öğrencileri tarafından hazırlanan Kolezyun anıtı ve İki Kule'nin maketlerini Vali Tauşanova ile Vali Yardımcısı Asen Türdiev aldılar. Kermesi ziyaret eden Rotary ve Lions kulüpleri, çok sayıda devlet kurum temsilcileri ve vatandaşlar alış verişte bulundular.

Daha sonra Belediye Kültür Merkezi'nin tıklım tıklım dolan salonunda Georgi ve Gürkan'ın tedavisi için düzenlenen Noel kutlama konserinde sahnede bölgeden amatör çocuk grupları yer aldı. Bu konser için satılan biletlerden 1 000 levaya yakın bir para toplandı.

Son üç yılda "Noel İçin Umut Aşılayalım" kampanyasında 37 000 levadan fazla gelir elde edildi. Bu paralar 5 ağır hasta çocuğun tedavisi için harcandı.

Georgi ve Gürkan'ın tedavisi için yardım toplama kampanyası banka aracılığıyla devam ediyor. Para bağış etmek isteyen vatandaşlar için şu banka hesabı açıldı:

First Investment Bank (Pırva İnvestitsionna Banka) - Kırcaali Şubesi
IBAN - BG 43FINV91501204222439
BIC- FINVBGSF


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER