GERB partisi Meclis’e yeni bir gensoru önergesi sunduPerşembe, 26 Eylül 2013

GERB partisi Meclis’e yeni bir gensoru önergesi sunduGERB partisinden milletvekilleri bugün Parlamento'ya hükümetin yatırım tasarlanması konusunda yürüttüğü politikanın başarısız olduğunu iddia ederek yeni bir gensoru önergesi sundular. Böylece GERB lideri Boyko Borisov, sonuna kadar gensoru önergesi vermeye hazır oldukları tehtidini gerçekleştiriyor.

İkinci gensoru önergesini milletvekilleri Lilyana Pavlova, Dimitır Glavçev, Dimitır Lazarov ve Krasimir Velçev sundular. Pavlova, "Anayasanın ve Meclis yönetmeliğinin yıkıcı şekilde çiğnendiğini görüyoruz. Şu anda güvenoyu tartışması değil, sahte nutuk" diye yorum yaptı.

Glavçev, bugün Meclis'teki güvenoyu tartışmasında kimin kiminle tartıştığının belli olmadığını iddia etti. GERB milletvekilleri bugünkü oturumu yasa dışı olarak belirlediler.

Bu arada GERB lideri Boyko Borisov, günün sonuna kadar oturumları yönetemediğini ileri sürerek, Halk Meclisi'nin tüm yönetiminin istifasını isteyeceğini duyurdu. Krasimir Velçev'in ifadesine göre şu anda Bulgar Parlamentosu'nda siyasi şiddet uygulanmaktadır.


DİĞER HABERLER