Gıda paketleri, Çernooçene Belediyesinin yardımıyla ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırılıyorPazartesi, 04 Ekim 2021

Gıda paketleri, Çernooçene Belediyesinin yardımıyla ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırılıyor

En Yoksullar İçin Avrupa Destek Fonu tarafından desteklenen Gıda ve/veya Temel Malzeme Desteği Operasyonel Programı kapsamında Çernooçene (Yenipazar) Belediyesinin aktif desteği ile gıda ürünleri dağıtımı devam ediyor.

Gıda paketlerinin hedef gruplara ait kişilere dağıtımı, Bulgar Kızılhaç Örgütü (BÇK) tarafından yapılmaktadır.

BÇK, https://foodprogram.redcross.bg/socialcheck adresindeki web sitesi aracılığıyla her vatandaşa gıda yardımı alma hakkına sahip kişilerin listelerinde olup olmadığını kontrol etme fırsatı sunuyor.

Çernooçene ilçesi için ayrılan gıda paketleri BÇK tarafından oluşturulan ilçe merkezindeki geçici dağıtım noktasında bulunuyor.

Yararlanıcıların çoğunun dezavantajlı insanlar olduğu ve ilçe merkezinden uzak köylerde yaşadığı göz önüne alındığında Çernooçene Belediyesi gıda paketlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için gerekli organizasyonu oluşturdu.

İşçiler, memurlar, gönüllüler, ilgili köylerin muhtarları veya muhtar vekilleri, sağlanan ulaşım araçları ile gıda paketlerini yerleşim yerlerindeki yardım alma hakkında sahip ailelerin evlerine ulaştırmaktadırlar.

Sosyal Yardımlar Ajansı tarafından hazırlanan gıda yardımı alma hakkına sahip kişilerin listelerine iki grup kişiler dahildir: tek kişilik ve iki kişilik aileler, üç kişilik ve daha büyük aileler. En çok sayıda kişiden oluşan hedef grubu, 2019'da ısınma yardımı alan kişi ve ailelerdir.

Daha küçük ailelere yaklaşık 17, 540 kg ağırlığında, üç kişilik ve daha büyük ailelere toplam 27, 690 kg ağırlığında gıda paketleri veriliyor. Gıda paketleri 15 çeşit temel ürün içeriyor.

BÇK Çernooçene İlçe Teşkilatı yönetimi, Çernooçene Belediyesi yönetimine ve köy muhtarlarına lojistik desteklerinden dolayı ve özellikle 2021'de Covid-19 salgını koşullarında gıda paketlerinin program yararlanıcılarının evlerine ulaştırılmasında yardımlarından dolayı belediye görevlisi Raşit Adem’e, çalışanlarına ve gönüllülere teşekkürlerini sunuyor.

İlçede gıda ürünleri dağıtımı 25 Ekim 2021'e kadar sürecek.


DİĞER HABERLER