Gırbişte -Temenuga karayolunda asfalt çalışmaları yapıldıPazartesi, 25 Aralık 2017

Gırbişte -Temenuga karayolunda asfalt çalışmaları yapıldıArdino'ya (Eğridere) bağlı Temenuga (Menekşeköy) köyü muhtarı Ercan Muradov, "Ardino'nun Gırbişte (Sırtköy) ve Temenuga arasındaki 6 km'lik yolun en bozuk kesimleri yeniden asfaltlandı" diye bildirdi. Asfalt çalışmaları için gereken kaynaklar Ardino Belediye bütçesinden sağlandı.

Ercan Muradov, "Bu köyümüz için çok büyük bir olay. Küçük yerleşim yerlerine gösterdiği özel ilgiden dolayı Belediye yönetimine minnettarız. Onlarca yıldan beri karayolunun asfaltlanmasını bekledik. Özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde yol kullanılmaz hale gelirdi, araçlardan kalan büyük tekerlek izleri ve buz parçaları oluştu. Yoldan geçebilmek için yıllarca buzları kırmak zorunda kalırdık" diye kaydetti.

Temenuga'nın tüm sakinleri adına köy muhtarı, Belediye Başkanı Resmi Murat'ın şahsında Belediye yönetimini ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Başkanı İzzet Şaban'ı seçmenlere küçük yerleşim yerlerinin bayındırılmasına dair verdikleri sözleri tutmalarından dolayı tebrik etti.


DİĞER HABERLER