Gluhar ve Stremtsi köylerinden sonra "Lezzet Festivali" 13 Temmuz'da Kırcaali'ye geliyorÇarşamba, 10 Temmuz 2024

Gluhar ve Stremtsi köylerinden sonra

Gluhar ve Stremtsi köylerinde 2024 yılı için gezici "Lezzet Festivali" girişiminin büyük başarısından sonra Kırcaali şehrinde 13.07 /Cumartesi/ saat 10.00'da şehir parkında üçüncü bir durakla devam ediyor. "Lezzet Festivali" "Obedinenie 1913" Halk Toplum Merkezi’nin bir projesidir, 2024 yılı için Kültür Bakanlığı ve Kırcaali Belediyesi tarafından finanse edilmektedir ve Kırcaali Belediyesi'nin kültürel takviminde yer almaktadır.

Gluhar ve Stremtsi'de ilk defa sadece Kırcaali bölgesinden değil, Plovdiv, Pleven, Tırgovişte'den misafirleri ve Ak Deniz ve Perperikon'a giden ve eğlenmek için burada kalan turistleri ağırlandı.

Kırcaali'de şehir parkında ağaçların gölgesinde Kırcaali bölgesinden 60 aşçı bir araya gelecek ve festival konukları büyükannelerinin defterlerinden yerel lezzetleri tadacaklar. Üç aşçıya en iyi pişmiş yemek, en iyi hamur işi ve en iyi tatlı ödülleri verilecek, üç aşçıya da yetkin bir jüri tarafından teşvik ödülleri verilecek.

Kültürel programa "Pıstro horo" Kulübü, "Nezabravki" Korosu ve "Obedinenie 1913" Toplum Merkezinden "Ahrida" Vokal Grubu, Stremtsi "Ognişte 1944" Toplum Merkezinden Kadınlar Şarkı Grubu ve Kobilyane "N.Y. Vaptsarov" Toplum Merkezinden Dans Grubundan çocuklar katılacak.

Programda "Buket" vokal grubu, Çocuk Dans Kulübü çocuk vokal grubu ve spor dans kulübü, "Rodopski far 1936" Toplum Merkezi, "Trakiyçe" çocuk dans grubu ve diğerlerinin gösterileri yer alacak. Kırcaali bölgesinden on ressamın eserleri sergilenecek. Misafirler için başka sürprizler de hazırlandı.

"Lezzet Festivali" damak tadının geliştirilmesine adanmış bir etkinliktir. Sadece kaliteli yemeğe değil, aynı zamanda kaliteli sanata da adanmıştır.

İlk yılında Kırcaali ilçesinde 3 köyü ziyaret eden Lezzet Festivali, ikinci yılı olan 2024'te Kırcaali Belediyesinde 7 yerde düzenlenecek: 23.06'da Gluhar, 29.06'da Stremtsi, 13.07'de Kırcaali, 03.08'de Şiroko Pole, 24.08'de Kobilyane, 14.09'da Zvinitsa ve 28.09'da Kostino'da. 


DİĞER HABERLER