Golobrad köyü sakinleri yeni asfalt yola kavuşmanın sevincini yaşıyoPerşembe, 21 Ocak 2016

Golobrad köyü sakinleri yeni asfalt yola kavuşmanın sevincini yaşıyoArdino'nun (Eğridere) Borovitsa (Çamdere) köyünden Golobrad (Kösehasanlar) köyüne uzanan yaklaşık 3 kilometrelik yol kesimi yeniden asfaltlandı. Yolun onarımı ve yeniden yapılandırılmasına ilişkin proje, Kırsal Kesimlerin Kalkınması Operasyonel Programı'nın 321 Nolu "Kırsal Bölgelerde Nüfusa Temel Hizmetler" Tedbiri kapsamında gerçekleştirildi. Yol kenarına drenaj hendekleri yapıldı, bordür taşı döşendi.

Standart yansıtıcı yol işaretleri ve tehlikeli yerlere çelik esnek koruyucu çitler monte edildi. Yatay trafik işaretleme yapıldı.

Beşinci dönem Golobrad Muhtarı Şaban Mestanov, "Köyümüz Avrupai bir görünüme kavuştu. Artık gerçekten yeni ve asfaltlı bir yola sahibiz. Altyapının iyileştirilmesi günümüzde bir yerleşim yerinin varlığını sürdürmesi için büyük önem arz ediyor. Gelecekte yatırımcıların bölgeye ilgisinin artmasını ve burada köy turizminin geliştirilmesini umuyorum" diye ifade etti.

Şaban Mestanov, 1950 yılında Golobrad'da dünyaya geldi. Nova Zagora (Yeni Zağra) kasabasında Tarım Meslek Lisesini bitirdi. Evli, iki kız babası. Üç torun sahibi.

Yerli halk adına köy muhtarı, Belediye Başkanı Resmi Murat'ın şahsında Belediye yönetimine küçük yerleşim yerlerinin bayındırılması için verdikleri çabalardan dolayı kalbi şükranlarını sunuyor.

Golobrad köyünün daimi ikamet eden nüfusu yaklaşık 300 kişi. Köy, Şuma, Ören ve Kırımcılar mahallelerinden oluşuyor. Mahalleler arası asfaltlı bağlantı yolları mevcut. Her gün köyden 14 çocuk Borovitsa köyünde bulunan okula öğrenci otobüsü ile gidip geliyorlar.

2012 yılında Belediye yönetiminin desteğiyle Kocatepe mevkiinden köye içme suyu getirildi. Su sayacı uygulaması başladı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER