Gönüllü itfaiyeci Nuray Hasan, Yılın İtfaiyecisi Yarışması'nda ikinci olduPazartesi, 28 Ocak 2019

Gönüllü itfaiyeci Nuray Hasan, Yılın İtfaiyecisi Yarışması'nda ikinci oldu "Çernooçene-2016" gönüllü itfaiyecilik ekibinde yer alan Nuray Hasan, Ulusal 2018 Yılının İtfaiyecisi Yarışması kapsamında ödül kazandı. 35 yaşındaki gönüllü itfaiyeci, yangın güvenliğine ve sivil savunmaya yaptığı somut ve önemli katkılardan dolayı ödül kategorisinde prestijli ikinci yeri kazandı. Ulusal 2018 Yılının İtfaiyeci Yarışması'nın il aşamasında Nuray Hasan, Kırcaali Valisi Nikola Çanev tarafından durumu kritik olan bir kadının hayatını kurtardığı için teşekkür belgesi ve plaket ile ödüllendirilmişti.

Nuray Hasan, 2016 yılında kurulduğundan beri "Çernooçene-2016" gönüllü itfaiyecilik ekibinin üyesidir. Mesleği şoförlük olan Nuray Hasan, Çernooçene (Yeni Pazar) Belediyesi'nde görevlidir, ancak serbest zamanından zaman ayırıp bölgede meydana gelen felaketlerde, yangınlarda ve acil durumlarda yardımcı olmak için motivasyona sahiptir.

Ulusal 2018 Yılının İtfaiyecisi Yarışması kapsamında ödüllendirilenlere ödülleri, 7 Şubat 2019 tarihinde Sofya Merkez Askeri Kulübü'nde düzenlenen törenle verilecek.


DİĞER HABERLER