Gorna Arda hidroenerji şirketi, kompozisyon yarışması gerçekleştirdiPerşembe, 20 Aralık 2012

Gorna Arda hidroenerji şirketi, kompozisyon yarışması gerçekleştirdiGorna (Yukarı) Arda hidroenerji şirketi tarafından düzenlenen "Arda Nehrinin Gücü" adlı kompozisyon yarışması için Ardino (Eğridere) sınırları içindeki okullardan 1-12.sınıf öğrencileri 85 kompozisyon gönderdiler. 1-4.sınıf, 5-7.sınıf ve 8-12.sınıf yaş grupları arasından katılanların 9 kompozisyon yazısı ödül kazandı.

Üç yaş grubunda da birinci olanlar Ardino Vasil levski Lisesi'nde okuyorlar. Onlar 1.sınıf öğrencisi Kardelen Turan, 7.sınıfta okuyan Gabriela Palazova ve 9.sınıfa giden Sonya Simova.

Gorna Arda şirketinin temsilcisi Polya Tsoçeva, ilk dereceye giren öğrencilere takdir belgesi ve eşyadan ibaret ödüller sundu. Ayrıca güzel yazı, doğru yazı ve özgün metin için teşvik ödülleri verildi. Tüm çocuklar Kırcaali Dimitır Dimov Tiyatrosu'nun sunduğu Hitır Petır oyununu ücretsiz olarak izlediler.

Rodopska İskra Toplum Merkezi salonunda gerçekleşen seremonide çocukların veli ve öğretmenleri hazır bulundular. Etkinlikte Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Hocov, Yerel Meclis Başkanı Sezgin Bayram ve Belediye Genel Sekreteri Müh. Kemal Aliev resmi konuklardı.

Polya Tsoçeva, "Ardino öğrencilerinin bu yarışmaya aktif olarak katılmaları bizim için sürpriz oldu. Geçen yıl "Rodop Kışı" başlığında resim yarışmasından sonra bu yıl öğrencilerin yaratıcılık gücünü kompozisyon yarışmasıyla tahrik etmeye karar verdik. Tüm katılımcılara doğup büyüdüğü yeri ve Arda nehrinin ilham verici gücünü yansıtan güzel sözleri için teşekkür ediyoruz" diye paylaştı.

1-4.sınıf yaş grubu kategorisinde dereceye girenler:

Kardelen Turan-1.sınıf, Ardino Vasil Levski Lisesi
İsmail Osmanov-4.sınıf, Ardino Hristo Botev İlkokulu
Elif Mehmedova-3.sınıf, Borovitsa (Çamdere) Anton Semenovych Makarenko İlköğretim Okulu

5-7.sınıf yaş grubu kategorisinde dereceye girenler:

Gabriela Palazova-7.sınıf, Ardino Vasil Levski Lisesi
Angel Yordanov-6.sınıf, Padina "Kiril ve Metodious" İlköğretim Okulu
Barış İbram-7.sınıf, Gorno Prahovo (Yukarı Tosçalı) "Kiril ve Metodious" İlköğretim Okulu

8-12.sınıf yaş grubu kategorisinde dereceye girenler:

Sonya Simova-9.sınıf, Ardino Vasil Levski Lisesi
İrena Dimitrova-11.sınıf, Ardino Vasil Levski Lisesi
Ahmed Mahmud-8.sınıf, Borovitsa Anton Semenovych Makarenko İlköğretim Okulu


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER