Gorno Prahovo’da yapılan satranç turnuvasını Mleçinolu Gürsel Emin kazandıPazartesi, 08 Ağustos 2022

Gorno Prahovo’da yapılan satranç turnuvasını Mleçinolu Gürsel Emin kazandı

Ardino’nun (Eğridere) Gorno Prahovo (Tosçalı) köyünde geleneksel köy şenliği kapsamında düzenlenen satranç turnuvasının birincisi Ardino’nun Mleçino (Sütkesiği) köyünden Gürsel Emin oldu.

Turnuvaya 8 satranç ustası katıldı. Turnuvada yine Mleçino'dan Mümün Bayram ikinci, Kırcaali'nin Boyno (İsmailler) köyünden Mürsel Halil ise üçüncü oldu. Gorno Prahovo'dan Ramazan Muslu dördüncü oldu.

Turnuvada dereceye giren yarışmacılara madalya, nakit ödüller ve hediyelik eşyalar, Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, 47. Dönem Halk Meclisi milletvekilleri Bayram Bayram ve Müh. Pavlin Krıstev, HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat, HÖH Ardino İlçe Başkanı Şahin Bayramov ve bölgeden seçilen Meclis Üyesi Kadir Aptikadir takdim ettiler.

Ayrıca turnuvaya katılan tüm satranç oyuncularına hediyeler verildi. Ödüller, Çek Cumhuriyeti'nde çalışan Gorno Prahovo'dan 60 yaşındaki Celil Kadırov tarafından sağlandı.

Turnuvanın sonunda benzersiz yeteneklere sahip en güçlü ve en akıllı satranç bilgisayarı tanıtılıp canlı satranç gösterisi yapıldı.

Spor etkinliği, yerel Lıç Halk Kültür Evi tarafından organize edildi.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER