Görükle'de Balkan RüzgârıSalı, 27 Eylül 2011

Görükle'de Balkan RüzgârıGörükle'de geleneksel hale gelen 2.Balkan Panayırı etkinliği yoğun ve görkemli bir açılışla başladı. BAL-GÖÇ Görükle Şubesi'nin düzenlediği etkinliğe soydaşlar yoğun ilgi gösterirken; Panayıra siyasilerin üst düzey katılımları dikkat çekti.

Mehter takımının konseriyle başlayan gösterinin ardından protokol konuşmalarına geçildi. Açılış konuşmasını yapan BAL-GÖÇ Genel Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan, Bulgaristan'da yaklaşan yerel ve cumhurbaşkanlığı seçimleri için birlik ve beraberlik çağrısı yaparken; BAL-GÖÇ'ün Bulgaristan Türklerinin her zaman yanında olduğunu vurguladı. Öte yandan, Panayır etkinliğiyle ilgili olarak daha önce Nilüfer Belediyesiyle ortak düzenlenen bir etkinlik olduğunu hatırlatan Balkan, Nilüfer Belediyesi'nin göçmenleri karşısına alan tutumunu eleştirerek, yapılan yanlışlardan dönülmesi gerektiği uyarısını yaptı.

Protokol konuşmalarında Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Filibe Milletvekili Tuncay Naim, AKP Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ve CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan söz alırken; Panayır etkinliği Grup Dijital'in büyüleyici konseriyle devam etti.

İki gün süren Panayır etkinliğinin son gününde göçmenler dolu dolu bir müzik ziyafeti yaşadı. Grup Son Durak ile Mehmet - Nafi ve Orkestrası'nın sahne aldığı panayırda, Kort Tenis branşında Türkiye genelindeki yarışmalarda şampiyon olan ve dereceye giren minik sporculara plaketler verildi.

Siirt'in Pervari ilçesinde Cumartesi günü yaşanan terörist saldırıları da dakikalarca protesto eden Görükle'deki soydaşlar, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganlarıyla terörü kitlesel halde lanetlediler.

Panayır, Bulgar Pop müzik sanatçısı Anelia'nın konseriyle son buldu.DİĞER HABERLER