Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali İl Teşkilatı 32 yaşındaPazartesi, 10 Ocak 2022

Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali İl Teşkilatı 32 yaşında

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Teşkilatı, 8 Ocak 2022 Pazar günü kuruluşunun 32.yılını kutladı.

Bu münasebetle HÖH partisinin Kırcaali teşkilatı, kurucu üyeleri, üyeleri ve destekçilerine yönelik bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Sevgili kurucu üyeler, üyeler ve HÖH destekçileri, HÖH Kırcaali İl Teşkilatı olarak sizlerin Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin 32. kuruluş yıl dönümünü en içten şekilde tebrik etmemiz bizim için olağanüstü bir onurdur!

Bugün partimizin il teşkilatının kurucuları, ayaz bir 8 Ocak 1990 gününde Dr. Ahmed Doğan ile birlikte il teşkilatının temellerini atma cesareti gösteren ruhu güçlü insanlarla bir araya geleceğiz. Her birine ayrı ayrı şükranlarımızı ve dileklerimizi sunacağız.

Sevgili arkadaşlar, 32 yıl önce, HÖH'nin ülkedeki en büyük örgütü olan bizler, Bulgaristan vatandaşlarının hak ve özgürlüklerinin, insanlık onurunun ve şerefinin savunucusu olmaya söz verdik. Bu yıllarda ortak yolumuz birliktelik, hoşgörü, demokrasi yolu oldu. Birlikte zorlukların ve sınavların üstesinden geldik, vatandaşlarımızın selameti uğruna mücadeleler verdik, zaferler kazandık, güveniniz ve desteğiniz sayesinde sorumlu ve tutarlı bir şekilde bölgedeki ilk siyasi güç olmaya devam ediyoruz! Bugün bizler olgun ve sorumluluk sahibi bir siyasi partinin özgüveniyle doğum günümüzü kutluyoruz.

HÖH, Bulgaristan'da demokrasinin direği, Anayasa ve yasalara uygunluğun garantörü olmaya devam ediyor. Ülkenin siyasi hayatındaki varlığımızın anlamının insan hakları uğruna kararlılıkla mücadele etme yönündeki anlaşılması, HÖH’ün 4 Ocak 1990'da kurulmasından bu yana değişmedi.  HÖH'ün kurucusu ve Onursal Başkanı Dr. Ahmed Doğan bize birlikteliğin gücüne dair en önemli dersi verdi.

Bugün HÖH'ün şu anki Başkanı Mustafa Karadayı’nın liderliğinde bizler, tüm Bulgaristan vatandaşları arasında anlayış, karşılıklı saygı ve hoşgörü yönündeki etnik modeli güçlendirmek için çalışmaya devam ediyoruz.

Sevgili destekçiler, yeni bir yılın başındayız. Önümüzdeki aylarda sağlıklı, mutlu ve başarılı olun! Birlik olmaya devam edelim, çünkü birliktelik gücümüzü doğurur!”


DİĞER HABERLER