HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ KIRCAALİ'DE OYLARIN % 69'NU ALDIPazartesi, 08 Haziran 2009

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ KIRCAALİ'DE OYLARIN % 69'NU ALDIHak ve Özgürlükler Hareketi /HÖH/ Kırcaali bölgesinde oyların %69'nu alarak 1. Parti olarak liderliğini sürdürüyor.
Çok sayıda vatandaşımız ülke içi ve ülke dışında olmaları sebebiyle oylarını kullanamadı. Buna rağmen katılım hayli yüksekti.
İkinci sırada oyların %11'ni alan Sofya Belediye Başkanı Boyko Borisov'un Partisi GERB yerini aldı. Bulgaristan Sosyalist Partisi oyların %7,50 sini alarak üçüncü ve aşırı milliyetçi ATAKA Partisi de oyların % 4'nü alarak 4. sırada yer aldı.
Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis gazetemiz aracılıyla oy veren tüm vatandaşlara teşekkür etti. Sayın Azis "sonuçlar gösteriyor ki vatandaşlarımız Kırcaali'nin Avrupada ki geleceği için oyunu kullandılar" dedi.
Kırcaali Haber ekibi olarak birlik ve beraberlik içinde hiç bir bölücü propagandalara uymayıp oylarını tek bir partiye veren halkımıza teşekkür ediyoruz, gelecek ayın beşinde yine hep birlikte milletvekillerimizi Sofya meclisine göndereceğimize inanıyoruz.


DİĞER HABERLER