Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin yönetimi Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüCuma, 27 Mayıs 2011

Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin yönetimi Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü Hak ve Özgürlükler Hareketinin Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Riza, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Bu görüşme Manisa şehrinde gerçekleştirilen geleneksel Bahar Balkan Festivali kutlamamaları çerçevesinde oldu. Etkinliğin ev sahipliğini Manisa valisi Celalettin Güvenç yaptı.
Ziyaret sırasında Ruşen Riza, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Manisa milletvekilleri ve ilden Belediye Başkanları ile görüştü. Görüşmelerde Bulgaristan göçmenlerinin problemleri ve kültür, eğitim ve ekonomi alanında ikili ilişkilerin geliştirmesi imkanları ele alındı. Görüşmeler dostane havada geçti, güney komşu ülkesinin Başbakanı Bulgaristan'da üçüncü siyasi gücün Başkanı Ahmed Doğan ile ikili görüşme gerçekleştirmeye hazır olduğunu belirtti. Heyette HÖH'nin organize işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı'ndan başka, Genel Başkan Yardımcısı Aliosman İmamov, HÖH Parlamenter Grubu Başkan Yardımcısı Remzi Osman, Smolyan milletvekili Arif Aguş ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Ayruş Haci yer aldılar.
Geleneksel Bahar Balkan Festivalinde Kırcaali, Blagoevgrad, Smolyan, Veliko Tırnovo, Kazanlık, Pazarcık ve Ruse'den amatör folklor ekipleri sahneye çıktılar.DİĞER HABERLER