Hallar köyünden göçmenler, Bursa'da düzenlenen piknikte buluştuSalı, 27 Şubat 2018

Hallar köyünden göçmenler, Bursa'da düzenlenen piknikte buluştu Ardino'nun (Eğridere) Başevo (Hallar) köyünden Türkiye'ye göç eden ve İstanbul, Bursa ve İzmir şehirlerinde yaşayan ve çalışan hemşeriler, ikinci kez Bursa'da Gündoğdu adlı yerde bir araya gelerek, piknik yaptılar. Piknik, Bursa Hallarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayhan Mutlu'nun girişimiyle yapıldı. Pikniğe Hallarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği'nin İstanbul ve İzmir şubelerinin başkanları Ruşen Yağcı ve Gürsel Efendioğlu da katıldılar.

Ayhan Mutlu, "Hallar'ı daima kalbimizde taşıyoruz. Hepimiz burada bir araya gelip, Hallar'ın gerçekten kalplerimizde olduğunu göstermemiz için yaptığımız pikniğe davete icabet ettiğiniz için teşekkür ederiz! Umarım, nerede yaşarsak yaşayalım hepimiz doğup büyüdüğümüz yerle olan ilişkimizi unutmayacağız. Hallar, hepimizin ortak evidir ve onunla ilişkilerimizi korumalıyız" diye kaydetti.

Pikniğe katılan Başevo köyü muhtarı Müren Sali, sıcak karşılama için hemşerilerine teşekkür etti. Muhtar, "Nereye giderseniz gidin sılanızı asla unutmayın. Çocukluğunuzun en iyi yıllarını geçirdiğiniz için baba evi en değerli bir zenginliktir" diye kaydetti.

Piknikte sunduğu gösterilerle kökenleri Ardino bölgesine dayanan müzisyenlerin yer aldığı Bursa Alada Orkestrası, katılımcılara neşeli anlar yaşattı.


DİĞER HABERLER