HASAN AZİS " BULGARİSTAN ÖĞRETMENLERİ SENDİKASI'NIN 20. YILI" MADALYASI ALDISalı, 14 Aralık 2010

HASAN AZİS Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, 2010 yılında Bulgaristan Öğretmenleri Sendikası /BÖS/ ile iş birliğinden ve sosyal partnerliğin gelişmesine katkılarından dolayı " Bulgaristan Öğretmenleri Sendikası'nın- 20. Yılı" madalyası aldı. Belediye başkanı madalya ve belgeyi, 10 Aralık'ta başkentteki "Moskova" otelinde düzenlenen özel seremonide aldı. Konuklar arasında BÖS Başkanı Yanka Takeva, Avrupa Eğitim Komisyonu Genel Sekreteri Martin Romer, KNSB Başkanı Plamen Dimitrov, Eğitim Bakanı Sergey İgnatov, valiler, belediye başkanları, sendikacılar da vardı.
Müh. Azis konuşmasında şunları paylaştı: "Yedi yıldır eğitim Kırcaali Belediyesi Yöneticileri için en önemli önceliklerdendir. Bizler okullara araç gereç sağlamakta, yemekhane ve okul dışı faaliyetleri destekleme gibi birçok konuda üzerimize düşen görevi gerçekleştiriyoruz. Kriz ortamında okullara en yakın bölge yönetimidir, zorluklara rağmen belediyemiz merkez okulları destekleyerek eğitim alanında tutarlı reformlar gerçekleştiriyor".
Belediye başkanı bu anlamlı ödülden dolayı Sayın Takeva'ya ve Sayın Romer'e teşekkür etti.
Geçen yıl Başkan Azis Bulgaristan Öğretmenleri Sendikasının " Belediye Başkanı - En İyi Sosyal Partner" ödülünü almıştı.


DİĞER HABERLER