Hasan Azis, 24 Mayıs dolayısıyla başarılı öğretmenleri ve sanatçıları ödüllendirdiCuma, 25 Mayıs 2018

Hasan Azis, 24 Mayıs dolayısıyla başarılı öğretmenleri ve sanatçıları ödüllendirdiKırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, dün 24 Mayıs Bulgar Eğitim, Kültür ve Slav Alfabesi Günü dolayısıyla Meatsa Restoranında düzenlenen resepsiyonda başarılı öğretmenleri, okul müdürlerini, müzik, tiyatro, resim ve edebiyat alanında faaliyet gösteren sanatçıları ödüllendirdi. Onların arasında 11 öğretmen, 3 okul müdürü ve kültür-sanat alanında faaliyet gösteren 7 isim bulunuyor.

Okul öncesi eğitim alanında çalışanlar arasından Baba Tonka Anaokulu'nda öğretmen Zdravka Atanasova, Çayka Anaokulunda öğretmen Ekaterina Ginçeva ve Petko K. Yavorov İlköğretim Okulu'nda okul öncesi sınıf öğretmeni Evelina Dimitrova ödüllendirildi.

İlkokul eğitimi alanında çalışanlar arasından Yordan Yovkov Lisesi kıdemli öğretmeni Elenka Andreeva ve Aziz Aziz Kiril ve Metodiy İlköğretim Okulu kıdemli öğretmeni Tinka Horsikyan'ın başarıları ödülle takdir edildi.

İlk orta eğitimi alanında çalışanlar arasından Belediye Başkanı, Petko R. Slaveykov Lisesi öğretmeni Sneja Sirakova'ya ve Rani List (Işıklar) Nikola Y. Vaptsarov İlköğretim Okulu kıdemli öğretmeni Kirilka Pençeva'ya ödül verdi.

Lise eğitimi alanında çalışanlar arasından Otets Paisiy Lisesi öğretmeni Zvezdelina Geçeva ve Htisto Botev Yabancı Dil Lisesi kimya ve çevre koruma kıdemli öğretmeni Zdravka Dungova ödüllendirildi.

Kırcaali Birleşik Çocuk Kompleksi (ODK) Kişisel Gelişime Destek Merkezi Kıdemli Öğretmeni ve Siyahta Beyaza Fotoğraf Kulübü Yöneticisi Antoniya Grozeva ve Kırcaali Rodopi Öğrenci Yurtları Kompleksi Kişisel Gelişime Destek Merkezi kıdemli eğitmeni Ferdi Sali'nin başarıları ödülle takdir edildi.

Kırcaali İlçesi'nde üç anaokul ve okul müdürü de ödüllendiirldi. Onlar Kostino (Kemikler) köyü anaokulu müdürü Nuriye Sali, Rani List Nikola Yonkov Vaptsarov İlköğretim Okulu Müdürü Daniela Pavlova ve Vladimir Dimitrov Maystora Lisesi Müdürü Angel Spasov'dur.

Aziz Aziz Kiril ve Metodiy kardeşlerin görüntüsünün yer aldığı plaketle gazeteciliğin gelişimine katkılarından dolayı bu yıl 90.yıl jübilesini kutlayan Kırcaali'de duayen gazeteci ve mizah yazarı Todor Muhtarov ödüllendirildi.

Yurt içi ve yurt dışında düzenlenen etkinliklere katılımı ile ulusal düzeyde kültürü geliştirmekten dolayı Kırcaali Ressamlar Derneği Başkanı Vladimir Çukiç ödüllendirildi. Çukiç, yurt içi ve yurt dışında onlarca kişisel sergiye imza attı, resim atölyelerinde ve Bulgaristan'da resim sanatından örneklerin yer aldığı İtalya, Hollanda, Rusya, ABD, Sırbistan, Türkiye, Letonya, Polonya ve Almanya'da düzenlenen karma sergilere katıldı. Onun grafik çizimleri ve yaptığı resimler, onu tanınan bir ünlü haline getirmesinden başka saygınlık da kazandırıyor.

Edebiyat ve Kırcaali İlçesi'nde kültürün gelişmesine büyük katkılarından dolayı şair ve yazar Ventsislav Staykov ödüllendirildi. Tiyatro alanında yüksek başarılarından dolayı Bojidar Georgiev, müzik alanında yüksek başarılarından dolayı ise Hristina Çauşeva ödüllendirildi.

Kültür alanında faaliyet gösteren üç şahıs daha ödüllendirildi. Kırcaali Nikola Yonkov Vaptsarov Bölge Kütüphanesi'nin gelişimine katkıları ve itibarını ve sosyal önemini artırmaktan dolayı Galina Delikireva, Stremtsi (Göklemezler) Köyü Toplum Merkezi'nin faaliyetlerinin gelişiminde üstün başarı gösteren Toplum Merkezi Sekreteri Yıldız Yusuf ve bilimsel ve müzecilik faaliyetlerinin popülarize edilmesinde üstün başarı gösteren Valeriya Sarıeva ödüllendirildi.


DİĞER HABERLER