HASAN AZİS BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞINA AİT KURUM VE KURULUŞLARI ZİYARET ETTİPerşembe, 23 Eylül 2010

HASAN AZİS BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞINA AİT KURUM VE KURULUŞLARI ZİYARET ETTİGümülcine Belediyesi ile Kırcaali Belediyesi arasında 23 Eylül 2010 tarihinde imzalanacak olan kardeşlik protokolü töreni için Gümülcine'ye gelen Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı'na ait kurum ve kuruluşları ziyaret etti.
İlk ziyaretini Gümülcine Türk Gençler Birliği'ne (G.T.G.B.) yapan Başkan Hasan Azis, burada Birlik başkanı Koray Hasan ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Birlik bahçesinde halkın oturduğu masalara giderek herkesin elini sıkan ve selamlaşan konuk başkan Batı Trakya Türklerinin büyük ilgisi ve sevgisi karşısında duygulandığı görüldü. Bahçede, Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif ile sohbet eden başkan Azis, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği başkanı Sami Toraman ile de bir süre sohbet etti hatıra fotoğrafı çektirdi.
Birlik başkanı Koray Hasan tarafından Başkan Hasan Azis'e, ressam Fevzi Ali'nin yapmış olduğu bir ebru sanatı tablosu takdim edildi. Daha sonra Ressam Fevzi Ali'yi resim atölyesinde ziyaret eden Başkan Hasan Azis, ressam Fevzi Ali'ye teşekkür etti.

D.E.B. PARTİSİ'Nİ ZİYARET

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ve yardımcıları G.T.G.B. ziyaretinin ardından Gümülcine sokaklarında dolaştıktan sonra Dostluk, Eşitlik, Barış Partisini (D.E.B.) ziyaret etti. Mustafa Ali Çavuş tarafından kabul edilen Hasan Azis ve beraberindeki heyet bir süre partinin genel merkezinde oturdular ve tatlı yediler daha sonra partinin yapılanması hakkında Başkan Ali Çavuş'tan bilgi aldılar.
Ziyaretin ardından partinin önünde hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Kırcaali Belediye başkanı Hasan Azis'in bu ziyaretlerinde kendisine Gümülcine Belediye başkanı Dimitris Koçakis, Yardımcısı Ali Ali, Gümülcine Belediyesi Özel Danışmanı Elmas Hüsemoğlu da eşlik etti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER